کد خبر 261333

رئیس دفتر رئیس جمهور:

تولیدات داخلی باید ارزان، کیفی و قابل رقابت باشند

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه برندسازی کالاهای ساخت داخل در تحقق پذیری شعار سال بسیار حائز اهمیت است گفت: تولید در کشور باید ارزان، کیفی، بادوام و قابل رقابت باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمود واعظی در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام «حمایت ازکالای ایرانی» از سوی رهبر انقلاب افزود: شعار مزبور بسیار مهم و حیاتی است بنابراین ضروت دارد همه در جهت تحقق پذیری این مهم پای کار باشند.

وی همچنین اظهارداشت: شعار سال به خودی خود در جامعه تحقق پیدا نخواهد کرد مگر اینکه مصرف کنندگان، مسئولان و تولیدکنندگان بصورت جدی با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری بر ضرورت هموار سازی مسیر تولید ملی در جامعه تاکیدکرد وگفت: متاسفانه تولیدکنندگان امروز با چالش های جدی در این عرصه مواجه هستند.

وی در ادامه افزود: مسئولان علاوه بر پایبندی به ماموریت ها و وظایف خود باید نیازمندهای های دستگاه دولتی، غیر دولتی و خصوصی را از محل کالاهای ایرانی تامین کنند.

واعظی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: تولید در کشور باید ارزان، کیفی، بادوام و قابل رقابت باشد تا مردم با رغبت و اشتیاق به سمت خرید و مصرف کالای ایرانی تمایل پیدا کنند.

وی با بیان اینکه برندسازی کالاهای ساخت داخل در تحقق پذیری شعار سال بسیار حائز اهمیت است، از وجود افزون بر سه میلیون بیکار در کشور خبرداد و گفت: جدا از این سالی یک میلیون نفر متقاضی جدید وارد بازار کار می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: حمایت و مصرف کالای ایرانی موجب اشتغال، توسعه صادرات، پویایی تولید، رشد ناخالص داخلی و غیره در جامعه می شود بنابراین وجه همت تمامی مصرف کنندگان، مسئولان و تولیدکنندگان باید تحقق همه جانبه شعار سال باشد.

واعظی با تاکید بر اینکه شعار سال نباید در حد حرف باقی بماند، یادآورشد: حمایت از کالای ایرانی در تمامی بخش ها اعم از کشاورزی، صنعتی، معدنی، خدماتی و غیره باید به معنی حقیقت کلمه نمود عملی پیدا کند.

وی تصریح کرد: نقش رسانه ها به ویژه رسانه ملی در راستای تحقق شعار سال بسیار پر رنگ است بنابراین می طلبد بحث فرهنگ سازی با قوت و قدرت هرچه تمام تر در جامعه دنبال شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • اصغر
  ۲ ۰

  اونروز تو بازار اسباب بازی فروشان ماکت خودرو تیبا هاچبک رو دیدم که بصورت یک ماشین اسباب بازی فروخته میشد.
  میدونین که این خودرو ایرانی هستش اما جالبه وقتی به زیرش نگاه کردم دیدم نوشته MADE IN CHINA .
  واقعا که.
  تعجب کردم.
  ببینید چینیها تا کجا پیشرفت و نفوذ کردن که اسباب بازی خودرو ایرانی رو هم درست می کنن میفرستن ایران.
  تولید کنندگان ایرانی باید حواس جمع باشن و خلاقیت به خرج بدن.