کد خبر 257119

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور:

اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد

اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، فرج‌الله رجبی در مراسم انتخاب چهره سال راه و ساختمان با اشاره به اینکه به دولت پیشنهاد می‌کنم که چارت بازسازی بافت‌های فرسوده را اصلاح و چابک‌تر کنند گفت:اگر چارت بازسازی بافت‌های فرسوده چابک‌تر شود می توانیم هر چه زودتر این پروژه‌ هایی که قرار است در محله ها بازسازی شود را به مرحله عملیاتی شدن برسانیم.

وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین مشکلات این است که مسئولان دولتی شیوه حکمرانی را به خوبی بلد نیستند بنابراین باید رابطه مسئولان با دولت از نو تعریف شود و حضور بخش خصوصی در این بخش را جدی‌تر بگیریم.

رجبی خاطر نشان کرد: متأسفانه بخش دولتی زمینه لازم برای ورود بخش خصوصی را به بافت فرسوده فراهم نکرده و این در حالی است که تمامی مسئولان دولتی و مجلس شورای اسلامی از بخش خصوصی تعریف می‌کنند، اما در عمل بخش خصوصی برای ورود به پروژه‌ها با مشکل مواجه است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه باید برخی از اتفاقات در حوزه ساختمان بهتر تعریف شود گفت: به طور مثال پیمانکاران میلیاردها تومان از دولت بدهکار هستند، اما متأسفانه دولت در زمان دریافت مالیات هیچ کمکی نمی‌کند و تمامی مالیات‌ها را نقدی و در همان ابتدا به عناوین مختلف با نام های مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌کند.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته خود با وزیر راه و شهرسازی گفت:وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در جلسه ای گفتتند که چرا از ظرفیت های کارفرمایی در حوزه بین‌المللی استفاده نمی‌شود و بنده امروز در پاسخ این سوال می‌گویم چون حکمران خوبی نیستیم.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر