{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 252663

رییس سازمان برنامه و بودجه:

رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که مبلغ یارانه‌های نقدی برای پرداخت در سال آینده ۴۶ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدباقر نوبخت در جلسه علنی امروز مجلس گفت: شفاف سازی هر چه بیشتر ارقام و اعداد لایحه بودجه ۹۷ که با موافقت و همکاری دولت مواجه است، شرایط بسیار خوبی را برای سال آینده به وجود می آورد تا مردم از هم ‌اکنون بدانند برای سال ۹۷ مسئولان تقنینی و اجرایی قرار است چه اقدامی برای جامعه انجام دهند.

نوبخت با اشاره به اینکه جدول تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ این هدف را به طور شفاف دنبال می کند، عنوان کرد: واقعیت این است که دولت در سال آینده چیزی در حد ۴۶ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد، در حالی که این مبلغ در سنوات گذشته ۴۲ هزار میلیارد تومان بود و برای افزایش یارانه خانوارها ۴ هزار میلیارد تومان اضافه کردیم.

وی با اشاره به پیشنهاد اولیه دولت در لایحه بودجه ۹۷ گفت: دولت از برنامه از پیش هماهنگ شده با برخی از نمایندگان برای پرداختن به کارهای دیگر مبلغ یارانه‌ها را از ۴۶ هزار میلیارد تومان به ۲۳ هزار میلیارد تومان در لایحه کاهش داد اما این پیشنهاد دولت با موافقت مجلس روبرو نشد و حتما نمایندگان فهیم صلاح مردم را بهتر تشخیص می دهند.

نوبخت تاکید کرد که دولت با تصمیم مجلس هماهنگ خواهد شد و به شکل مستقل اقدامی را در این خصوص انجام نخواهد داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پیشنهاد حمیدرضا حاجی بابایی مبنی بر تعیین سقف ۴۱ هزار میلیارد تومانی برای یارانه نقدی گفت: با پیشنهاد ۴۱ هزار میلیارد تومانی مشروطی که ایشان دادند که البته پیشنهاد معقولی است هم موافقیم، هرچند که این عدد با ۴۶ هزار میلیارد تومان مدنظر دولت فاصله دارد و باید برای افرادی که مستغنی هستند، فکری بکنیم.

نوبخت متذکر شد: اگر یارانه ۲۳ یا ۳۰ هزار میلیارد تومانی تصویب می‌شد که یارانه‌ نقدی نیم یا بیش از نیمی از یارانه بگیران برای سال آینده حذف می شد.

بر اساس این گزارش، پس از صحبت‌های نوبخت و نمایندگان موافق و مخالف، نمایندگان مجلس با پیشنهاد حاجی‌بابایی مبنی بر تعیین سقف ۴۱ هزار میلیارد تومانی برای یارانه نقدی سال ۹۷،  با ۸۱ رای موافق ۱۲۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه بابایی مخالفت کردند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    واقعا اشتباهه . سالانه 10 میلیارد دلار بده دست مردم که واقعا 45 هزار تومان دیده نمیشه براشون . هم نقدینگی و تورم و قیمت دلار بره بالا . هم مردم مفت خوری کنن . به جای اون بهداشت و درمان رایگان بشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری