{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 249928

وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان:

وزیر راه و شهرسازی گفت: مدیریت راه های کشور به هشت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که کل بودجه این بخش دو هزار میلیارد ریال است و همه آن نیز تخصیص داده نمی شود.

عباس آخوندی روز یکشنبه در نشست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی به تشریح وضعیت راه های کشور در برف اخیر پرداخت و افزود: در آمریکا نیز با بارش برف جاده ها و فرودگاه ها بسته می شود ، در فرودگاه مهرآباد 32 سانتی متر برف و درجه حرارت منفی 14، در فرودگاه امام (ره) بارش برف 70 سانتی متر، درجه حرارت منفی 12 درجه و در جاده کرج میزان برف 23 سانتی متر و درجه حرارت منفی 13 بود که در چنین شرایطی همانند شرایط عادی اقدامات صورت نمی گیرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، وزیر راه و شهرسازی با تشریح وضعیت فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی گفت: می توان بهتر از این عمل کرد اما معتقد به این نیستیم که بدون ایراد کارها را انجام می دهیم و نیاز به نوسازی تجهیزات است.

آخوندی ادامه داد: 10 محور شریانی به تهران داریم که روزانه 550 هزار خودرو وارد و خارج می شود، 921 کیلومتر جاده به تهران وصل می شود که نیاز به 200 دستگاه برف روب و نمک پاش دارد، این در شرایطی است که ما 96 دستگاه با عمر بالا داریم و تنها 55 دستگاه از آن ها عملیاتی بودند.

وی تصریح کرد: برای این که جاده قم را نگهداری کنیم، شخصا با پیمانکار تماس گرفتم تا گریدرهای خود را به جاده بیاورد، کل گریدرهای فعال در جاده قم به طول 130 کیلومتر، 6 دستگاه بود، اگر می خواهید اقدامی داشته باشید در زمان بودجه داشته باشید، تاب آوری کشور در برابر حوادث پایین آمده است و با یک زلزله 5 ریشتری راه های تهران بسته شد.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که مدیریت راه های به هشت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که کل بودجه ما دو هزار میلیارد ریال است و همه آن نیز تخصیص داده نمی شود، یادآور شد: برای نوسازی ناوگان در سال 93، 500 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که 100 میلیارد آن تخصیص یافت، در سال 94 مجلس 600 میلیارد برای نوسازی در نظر گرفت که هر سه سال تخصیص آن صفر بود. کل اعتبار ما در بودجه سال آینده 900 میلیارد تومان است.

آخوندی با تاکید بر این که مسئولیت بستن جاده ها به عهده وزارت راه و شهرسازی نیست، گفت: وظیفه ما زیرساخت است.

وی ادامه داد: سه محور ساوه، قم و کرج درگیر انسداد بودند که از این سه محور 383 هزار خودرو وارد تهران شد، از شروع برف 300 هزار خودرو از تهران خارج که 80 هزار خودرو بدون سرپناه در تهران باقی ماند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در چنین شرایطی در اروپا فرودگاه ها را سه روز می بندند و بعد از پاکسازی کامل مجددا فرودگاه ها را باز می کنند، خاطرنشان کرد: در ایران هیچ راه جایگزینی غیر از دو فرودگاه مهرآباد و امام نداریم و بستن سه روزه برای منطقه ای است که صدها راه، راه آهن و مترو دارد اما کل امکان هتل در فرودگاه امام 400 اتاق است.

آخوندی خاطرنشان کرد: منابع ما در حال گرایش به صفر است و در سال 97 از 8 هزار میلیارد بودجه ما به حدود 5 هزار میلیارد کاهش یافته در حالی که 12 هزار میلیارد بدهی مستقیم داریم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری