{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 249308

تزریق هدفمند اعتبارات برای ایجاد شغل پایدار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تداوم برنامه های اشتغالزای دولت و اینکه پاشیدن پول سبب اشتغالزایی نمی شود گفت: با تدبیر دولت، مصوب شد اعتبارات لازم برای طرح های اشتغالزا بلافاصله ابلاغ نشود تا از پاشیدن پول در جامعه و برخی سوء استفاده ها جلوگیری شود.

علی ربیعی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری راور ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهوری به مردم این شهرستان و تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و تبریک ایام الله دهه فجر افزود: در طرح های اشتغالزایی دولت تزریق هدفمند اعتبارات برای ایجاد شغل پایدار و تقویت بنیه اقتصادی جامعه انجام می گیرد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی اظهار کرد: امروز هر چه هستیم خودمان هستیم و با همه کاستی های موجود راه ما نسبت به مسیر گذشته بهتر است.

وی گفت: در مقابل مشکلاتی چون خشکسالی، پدیده ریزگردها و بیکاری که مردم را با نگرانی و دشواری رو به رو کرده بیش از همیشه به سخت کوشی نیاز داریم.

ربیعی افزود: اگر می خواهیم به مسئولیت خود عمل کنیم باید 10 تا 20 برابر گذشته کار کنیم و در این میان عقلانیت نقش مهمی ایفا می کند و حق نداریم یک ریال از دارایی خود را از دست بدهیم تا نسل امروز یا آینده با تصمیم گیری های اشتباه ما زیان نبیند.

وی با تاکید بر اینکه عقلانیت، سخت کوشی و مدارا سه اصل مهم و مورد توجه دولت تدبیر است، افزود: امام راحل (ره) به زبان ساده می فرمودند آن چیزی که امروز به آن برای غلبه بر مشکلات نیاز داریم مدارای بزرگ اجتماعی است.

ربیعی گفت: به عنوان نماینده دولت مسائلی از جمله موضوع سد، جاده، مسکن مهر را که در حوزه دولت در این نشست مطرح شد مورد بررسی جدی قرار می دهیم.

وی ضمن عذرخواهی از تاخیر در ساخت بیمارستان تامین اجتماعی راور گفت: در کنار کرمان استان های دیگری هم بودند که این تاخیر را در اجرای برخی امور داشتند که البته توجیه پذیر نیست و امیدواریم بتوانیم این مشکل را جبران کنیم.

وی به بازدید از بیمارستان راور اشاره و اظهار کرد: در بازدید از این بیمارستان از پیمانکار طرح خواسته شد با حمایت هایی که می شود انجام این طرح را سه ماه زودتر جلو بیندازد.

ربیعی تاکید کرد: کسی حق ندارد حق بیمه فردی را به علت تاخیر در اجرای امور به تعویق بیندازد و دلشوره ای را به فرد بیمه شده وارد کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت برقراری بیمه برای قالی بافان گفت: با توجه به بررسی ها، لزوم برقراری این نوع بیمه محرز است و برای چگونگی اجرای این موضوع در نخستین فرصت پیگیری می شود.

وی همچنین در مورد وضعیت ذغال سنگ نیز گفت: تردیدی نیست که صنعت ذغال می تواند به عنوان محور اشتغال محسوب شود و در این زمینه نیز در حال حل مسائل ایجاد شده هستیم و برای ذوب آهن نیز ادغام هایی را در نظر داریم که با این ادغام بیشتر می توانیم به ظرفیت خرید تکیه کنیم.

ربیعی در ادامه در زمینه کارهای زیان آور و سخت اظهار کرد: کمیته های کاملا تخصصی در رابطه با تعیین شغل های زیان آور و سخت وجود دارد که روی متناسب سازی شغل ها کار می کنند و برای آن ضریب اختصاص می دهند و امور مالی را در این راستا در نظر نمی گیرند.

وی همچنین افزود: ورزشگاه چند منظوره شهرستان راور نیز برای کارگران افتتاح شد و در صدد هستیم که با کمکی که به ساخت این ورزشگاه می شود همه شهر بتوانند از آن استفاده کنند ضمن اینکه برای ساخت استخر نیز درصدی از هزینه اختصاص خواهد یافت.

ربیعی با شاره به بیمه تکمیلی بازنشستگان فولاد گفت: در این زمینه با رئیس بیمه ملت مذاکراتی انجام شده و خواستیم بیمه کاملی را برای بازنشستگان تعریف کند.

ربیعی خاطرنشان کرد: فنی و حرفه ای کرمان شاخص خوبی برای تعداد افراد آموزش دیده است که اگر تعداد افراد آموزش دیده افزایش یابد مطمئنا بخشی از مسائل نیز حل خواهد شد.

رئیس جمهوری و هیات همراه همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و در قالب دومین سفر استانی دولت روز پنجشنبه 12 بهمن وارد شهرستان سیرجان استان کرمان شد.

رئیس جمهوری در ورود به فرودگاه سیرجان مورد استقبال استاندار کرمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران این استان قرار گرفت.

حجت الاسلام حسن روحانی و تعدادی از وزرای دولت در این سفر ضمن دیدار و گفت و گو با مردم، طرح های مختلفی را راه اندازی خواهند کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری