کد خبر 240767

۵هزارمیلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای واحدهای مسکونی زلزله‌زده

‌استاندار کرمانشاه گفت: قریب پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ساخت واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده استان نیاز است.

‌به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا‌، هوشنگ بازوند در نشست با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه اظهار کرد: ۳۹ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان تخریب شده و باید ساخته شود، ضمن اینکه ۵۵ هزار واحد نیز باید تعمیر شوند.

وی افزود: بر اساس برآورد اولیه برای ساخت این واحدها به 4839 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز داریم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: علاوه بر این برای تکمیل زیر ساخت‌های آسیب دیده نیز 1241 میلیارد تومان نیاز است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه باید از فرصت زلزله برای پیشرفت استان کرمانشاه استفاده کنیم، گفت: باید در ساخت و ساز مناطق زلزله زده و استفاده از این فرصت سرعت عمل خود را بالا ببریم و بعد از ۱۸ ماه به هدف نهایی خود برسیم.

بازوند تاکید کرد: سختی ساماندهی زلزله یعنی اسکان اضطراری و بحث‌های امداد و نجات به خوبی طی شده است.

وی با بیان اینکه تمام توان کشور برای کمک به زلزله زدگان روی کار آمد و در بحث امداد و نجات رکوردی بزرگ زده شد، اظهار کرد: در زلزله‌های رودبار و منجیل بازگشایی راه‌ها ۷۲ ساعت طول کشید، اما در کرمانشاه به فاصله چند ساعت تمام راه‌ها باز شد.

بازوند گفت: بخش تولیدی استان در زلزله اخیر برای همدردی با هم استانی‌های خود زحمات بسیاری کشیدند که جای تقدیر دارد. استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بخش تولیدی استان می‌تواند بیشترین نقش را در کمک به زلزله‌زدگان داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر