{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 239460

حذف یارانه‌ پردرآمدها نظر موافق مجلس؛

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرگونه تغییر در قیمت حامل‌های انرژی آثار تورمی به دنبال دارد، ‌گفت که هیچگونه تغییری در قیمت حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست.

محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: مجلس با هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی که آثار تورمی آن در اقتصاد کشور قابل کنترل نباشد، صددرصد مخالف است زیرا شکی نداریم که هرگونه تغییر در قیمت حامل‌های انرژی، آثار تورمی به دنبال دارد.به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: ما باید بررسی کنیم قیمت هر یک از حامل‌های انرژی به چه نحو است و کشش قیمتی هر کدام را محاسبه کنیم و بعد میزان مصرف و اطلاعات مربوط به آن استخراج شود. نکته بعدی این است که این منابع می‌خواهد کجا برود؟ اگر می‌خواهیم با تغییرات قیمت موافقت کنیم حتی در صورتی که این تغییرات جزئی باشد مهم این است که در کجا قرار است هزینه شود. اگر می‌خواهد صرف هزینه‌های جاری دولت شود صددرصد با آن مخالفیم. ما باید این منابع را به سمت اشتغال و تولید که اولویت ماست ببریم.

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه هیچگونه تغییر قیمتی در حامل‌های انرژی مدنظر مجلس نیست، گفت: آنچه در لایحه بودجه به عنوان پیشنهاد دولت آمده را با دو شرط بررسی می‌کنیم؛ یکی اینکه تغییرات قیمت سبب شوک قیمتی در اقتصاد نشود و قدرت خرید مردم را تضعیف نکند و دیگر اینکه آثار ناشی از این منابع در کجا می‌خواهد مصرف شود؟ اگر می‌خواهد به حوزه تولید و اشتغال برود نگاه ما مثبت است وگرنه از اساس با آن مخالف هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس موافق حذف یارانه‌ پردرآمدهاست و دولت باید کسانی که یارانه تاثیری در درآمدشان ندارد را شناسایی کند، گفت: ما صددرصد با حذف یارانه این افراد موافقیم. البته نکته مهم این است که منابع حاصل از حذف دهک‌های بالا قاعدتا باید برای تولید و اشتغال هزینه شود و شناسایی این افراد نیز به عهده دولت خواهد بود.

پورابراهیمی ادامه داد: دولت از قانون هدفمندی عدول کرده و در لایحه بودجه ۹۷، قانون هدفمندی کاملا نقض شده است. تشکیل صندوق رفاه و حذف سازمان هدفمندی و عدم اختصاص منابع به حوزه اشتغال و تولید و بودجه عمرانی که در قانون تصریح شده، خلاف قانون اساسی است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  متاسفم

 • اعصاب داغون له شده!
  ۰ ۱

  بنزین باید گرون بشه
  گازوییل رو ارزون کنید که روی محصولات مصرفی : مرغ صیفی جات و . . . هزینه و گرایه حمل الکی نخوره
  وقتی بنزین رو گرون کنید دیگه دم هر تعطیلی ۲ میلون نفر سفر نمیرن
  نصفشون میرن
  وقتی یه بطری آب معدنی ۸۰۰ تومنه ولی بنزین ۱۰۰۰ تومن نتیجش همین میشه
  باید بنزین رو گرون کنید
  گازویل رو ارزان نگه دارید هزینه حمل و نقل بار و مواد غذایی با افزایش قیمت گازویل میره بالا
  گازویل رو دست نزنید
  خواهشا به گوش یکی که میفهمه برسون اقتصاد آنلاین
  مردم داغون میشن باافزایش قیمت گازویل
  تفاوت بنزین ۱۰۰۰ لیتر بنزین تا ۱۵۰۰ میشه ۵۰۰ هزار تومن به نصبت خرج های اضافه دیگه ای که ملت میکنن هیچه
  اگر ۱۰۰۰ لیتر مصرف کنن تازه
  اونم تاکسی ها دو شیفت کار کنن میشه ۱۰۰۰ لیتر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری