{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 238665

فراهم‌شدن امکان تخصیص بیشتر بودجه با فضای بهتر؛

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه در ۶ ماه اول امسال حداکثر حدود ۲۰ درصد از بودجه‌ عمرانی تخصیص یافته است، گفت: وضعیت جذب اعتبارات عمرانی در کشور نسبت به سال‌های قبل مناسب نیست.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره میزان تخصیص بودجه در سال ۹۶ گفت: باید توجه داشت به دلیل اینکه سال به پایان نرسیده نمی توان درباره میزان تخصیص بودجه در سال جاری اظهارنظر کرد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ۶ ماه اول سال جاری حداکثر حدود ۲۰ درصد از بودجه های عمرانی تخصیص یافته است که رقم قابل قبولی نیست.

پورابراهیمی افزود: به طور متوسط نقدینگی پرداخت شده در ۶ ماه اول سال جاری حدود ۲ درصد بوده که این آمار بیانگر این است وضعیت جذب اعتبارات عمرانی در کشور نسبت به سال های قبل مناسب نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: باید بودجه واقعی بسته شود و هزینه های دولت کاهش یابد تا کشور با وضعیت مذکور روبرو نشود؛ بنابراین باید تخصیص ها در بخش عمرانی به سرانجام برسد.

پورابراهیمی با بیان اینکه به طور معمول در پایان سال امکان تخصیص بیشتر بودجه با فضای بهتری فراهم می‌شود، گفت: در نحوه جذب بودجه اشکال وجود دارد، به طور مثال در استان های سردسیر کشور، باید اعتبارات عمرانی در ۶ ماه اول سال جذب شود چرا که در فصل سرما امکان انجام کارهای عمرانی کم است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به هر میزان اعتبارات عمرانی بیشتری در نظر گرفته شده و تخصیص پیدا کند و جذب و اجرایی شود در خروج از رکود اقتصادی نقش دارد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کار از کار گذشته دیگه!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری