{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 238455

بررسی ارز الکترونیکی در مجلس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی بیت کوین (ارز الکترونیکی) در مجلس با حضور مسئولان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان بورس خبر داد.

 محمدرضا پورابراهیمی به طرح بیت کوین (ارز الکترونیکی) اشاره کرد و اظهارداشت: بیت کوین یک نوع ارز مجازی است و از طریق رمزگذاری، ابزاری برای مبادله است. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه نسبت به گسترش استفاده از ارز الکترونیکی (بیت کوین) در آینده هشدار داد و افزود: قراردادهایی که از طریق بیت کوین منعقد می‌شود، به هیچ وجه مطابق با اصول اسلامی و اقتصادی نیست که باید نظارت های لازم از سوی دستگاه‌های مربوطه، به‌ خصوص بانک مرکزی بر روی این قراردادها صورت گیرد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، وی تصریح کرد: بیت کوین نه تنها منطبق با هیچ کدام از اصول اقتصادی نیست، بلکه فضای ناامنی را نیز برای مبادله‌کنندگان ایجاد می‌کند که لازم است تجار نسبت به این مسئله توجه کافی داشته باشند.

پورابراهیمی یکی از معضلات موجود در بیت کوین را نبود ساز و کارها و ضوابط مشخص برای راهبردی کردن آن دانست و اظهارداشت: درخواست ما از مردم این است که مراقبت‌های بیشتری داشته باشند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان از برنامه‌های این کمیسیون برای بررسی مسئله بیت کوین (ارز الکترونیکی) خبر داد و خاطرنشان کرد: قرار است هفته آینده در نشستی با مسئولان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس، بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم.

ارسال نظر

  • فرناز
    ۰ ۰

    آقای پور ابراهیمی اول از همه مساله سود هام عدالت رو حل کنند که ابروی کشور رو برده بعدا بیان در مورد بیت کشون اظهار نظر کنند، امثال ایشون بدونن بیت کیون و سایر ارزها برای این به وجود امدن که بانک مرکزی وجود نداشته باشه - در اینده نزدیک چه با بودن بیت کوین و چه بدون اون دینا یک ارز دیجیتال محبوب خواهد داشت و همه کشور های داری یک پول واحد خواهند بود...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری