کد خبر 237217

اجرای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات ارفاقی که در بند (ت ) ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی شده، در سال ۱۳۹۷ از محل اعتبارات هر دستگاه قابل اجراست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمد کردبچه روز دوشنبه در حاشیه نشست مطبوعاتی بودجه پیشنهادی سال 1397 در سازمان برنامه و بودجه افزود: همه دستگاه ها می توانند از محل اعتبارات خود، هزینه های مربوط به بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی کارکنان خود را پرداخت کنند و برای این هزینه کرد سقفی وجود ندارد.

بند (ت ) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده است، سنوات ارفاقی را به عنوان سنوات خدمت قابل قبول تلقی و مطابق تبصره 2 قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریور 1386 توسط سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول و بر اساس میانگین دو سال آخر به پرداخت حق بیمه سنوات ارفاقی آنان از تاریخ بازنشستگی این افراد اقدام کند.

شرکت های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع تبصره 2 قانون مذکور نیز با استفاده از منابع خود مشمول این حکم هستند.

همچنین بر اساس تبصره ماده یاد شده، سهم صندوق های بازنشستگی بابت پرداخت حقوق بازنشستگی و نیز کسور بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرما نسبت به سنوات ارفاقی از محل اعتبارات سالانه دستگاه های اجرایی مشمول تامین و به صندوق های مذکور پرداخت می شود.

بر اساس بند (الف) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه، حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه های اجرایی کشور به استثنای مدارس دولتی باید در طول سال های این برنامه حداقل به میزان 15 درصد نسبت به وضع موجود (حداقل پنج درصد در پایان سال 1397 یا سال دوم برنامه) کاهش یابد.

بر اساس ماده واحده قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۵/۶/۱۳۸۶ به دولت اجازه داده می شود از تاریخ تصویب این قانون ظرف مدت سه سال کارکنان رسمـی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه ها و موسسات دولتی را که حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت قابل قبول داشته باشند با حداکثر پنج سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی در صورت تقاضای کارکنان و موافقت دستگاه متبوع خود بازنشسته نمایـد.

پـاداش پایـان خدمـت این قبیل کارکنان نیز براساس 30 سال پرداخت خواهد شـد. حداقـل سنوات قابل قبول برای استفاده بانوان شاغل از این حکم 20 سال بوده و حداکثر سنوات ارفاقی آنان پنج سال خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  به این میگن قانون خوب برای کاهش بیکاری

 • سلام
  ۱۱ ۰

  پس چرا بخشنامه اش نمیاد؟

 • ناشناس
  ۹ ۳

  سلام چرا هیچ اداره یا نهادی اجرا نمی کند

 • ناشناس
  ۳ ۱

  کدوم قانون توسط دولت خوب اجرامیشه که حالا این قانون اجرابشه!

 • مجیدگیلانی
  ۳ ۲

  آیا بازنشستگان پیش از موعد میتوانند به خدمت برگردند، من در سال 93با26سال سابقه خدمت در سن42سالگی بازنشست پیش از موعد شدم و اکنون 46ساله هستم، با یک بحث لفظی تقاضا بازنشستگی دادم، با این سن کم دوست دارم به خدمت برگردم و حداقل با30سال خدمت واقعی بازنشست شوم، گفتند جانبازان برای یک بار میتوانند به خدمت اعاده شوند. ان‌شاءالله که بنده وامثال من با توجه به مشکلات اعصاب و روان را درک کنند و با شوق و ذوق به خدمت ادامه بدهیم. بدون شک، شهدا، جانبازان، رزمندگان بودند که وجود وجانشان را نثار کردند تا بقیه ب راحتی بتوانند به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت کنند.. یاحق

 • مهدی
  ۳ ۰

  آیابا۱۲سال‌سختی‌کارو۷سال‌عادی‌‌و۴۴سال‌سن‌می‌توان‌بازنشست‌شد

 • رقیه یکتای وثوقی
  ۱ ۰

  خو ب مسلم هست که هیچ دستگاهی زبر بار ۵ سال ارفاقی نخواهد رفت بنا براین این قانون هیچ‌دردی را دوا نمیکند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خوب وقتی انگیزه نیست بازنشستگی بهترین حالت می باشد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  علتش چیه که بخشنامه اش نمیاد واقعا ما خانمها خسته شدیم با این طرح هستند کسایی که تمایل به بازنشستگی ندارند خواهشا فکر بقیه که با مشکلاتشون مجبور کار کنند رو بکنید

 • علیرضامحمدزاده شاه رودی
  ۰ ۰

  سلام اگرواقعاچنین قانونی مصوب است به دستگاهها مخصوصا آموزش وپرورش ابلاغ کندی تابا29سال خدمت یکسال تاپیش ازموعدبازنشسته کنند.چون ازنظراعصاب روان وبیماری توان خدمت نمانده است متشکریم

 • زهرا
  ۰ ۰

  سلام لطفا تصمیماتی که گرفته می شود در حد حرف نماند.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  با سلام بنده درخواست بازنشستگی پیش از موعد دادهام با ۲۷ سال و۲ماه از بازنشستگی میگذرد به بانک ملت مراجعه کردم برتی ادامه کار و۳سال باقیمانده ایا راهی برای بازگشت وجود دارد خ نگران هستم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری