{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 229078

در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: راه بی بدیل توسعه مهارت آموزی است و ١.٥ درصد تولید ناخالص داخلی باید از مهارت حاصل شود.

علی ربیعی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در وزارت کار افزود: آموزش فنی و حرفه ای باید در جوار دانشگاه باشد نه اینکه در دانشگاه مستحیل شود.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی تاکید کرد: برای تحقق رشد هشت درصدی به هفت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز داریم و ٣٠ درصد این سرمایه گذاری می تواند از طریق بهره وری محقق شود.

ربیعی اضافه کرد: لهستان به دلیل نیروی کارآمد انسانی پابرجا مانده است و انسان های دارای توان فنی، تخصصی و مهارتی بوده اند که توانستند پس از جنگ جهانی دوم، آلمان خرد شده را نجات دهند، پس اگر بهره وری نباشد رشد پرهزینه خواهد شد.

وی، مهمترین مشکلات کنونی جامعه ایران را فقر، بیکاری، سالمندی، بی مهارتی و زنان سرپرست خانوار نامید و گفت: برای خروج از فقر نیاز به مهارت آموزی داریم.

ربیعی با بیان اینکه در کاریابی ها بیشترین جذب از میان مهارت آموزان صورت می گیرد، اظهار کرد: برای رفع مشکلات یاد شده نیاز به ارتقا مهارت ها داریم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه به گفته وی، حدود ١٠ میلیون بی سواد در کشور وجود دارد و بخشی از جامعه هم دارای سواد اندک هستند که آموزش های فنی و حرفه ای نیز برای چنین اقشاری برنامه ریزی می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: امیدوارم تا سال ١٤٠٠ چهار تا پنج مدیر شایسته در این سازمان تربیت شود.

وی ضمن تشکر از جوانانی که در مسابقات بین المللی مهارت ابوظبی شرکت کرده بودند، گفت: نخبه فقط کسی نیست که در مسیر دانشگاه است، بلکه شاید نخبگان مهارتی قوی تر از دیگر نخبگان باشند.

ربیعی با اشاره به تخصیص 200 هزار میلیارد ریال برای توسعه اشتغال در کشور گفت: در صددیم که آموزش های مهارتی را به روستاها ببریم تا حتی اگر به شکل فیزیکی نشد به شکل های مجازی و سیار در روستاها انجام شود.

وی در خصوص رییس جدید سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور نیز گفت: هیچ توصیه ای در انتخاب ایشان به من نشده است و انتخاب ایشان تنها و تنها به دلیل شایستگی و توانمندی ایشان است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری