{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 228572

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ها حتی یک بار هم مالیات نداده‌اند، گفت: پنج هزار میلیارد تومان از فراریان مالیاتی، مالیات گرفتیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، دقایقی قبل با حضور مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان بخش خصوصی و مجلس، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و نمایندگان قوه قضاییه، آغاز به کار کرد.

محمدرضا پورابراهیمی در این نشست، از وصول ۵ هزار میلیارد تومان از فراریان مالیاتی خبرداد و گفت: ۷۰ درصد تراکنش‌های گزارش شده بانکی مربوط به کسانی است که فاقد هویت مالی هستند که بر این اساس، ظرف پنج ماه گذشته، ۵ هزار میلیارد تومان منابع از درآمد کسانی که تاکنون حتی یک بار مالیات پرداخت نکرده‌اند، وصول شده؛ به نحوی که ۵ هزار میلیارد تومان منابع از افرادی که تاکنون حتی یک بار مالیات پرداخت نکرده‌اند؛ از سوی سازمان امور مالیاتی دریافت شده و به منابع دولت اضافه شده است.

وی افزود: برنامه بر این است که تمامی پرداخت‌ها و دریافتی‌های فعالان اقتصادی در حساب‌های بانکی از سال ۹۵ افشا شود؛ در حالیکه در فاصله سالهای ۹۰ تا ۹۴ بررسی دریافت و پرداخت در حساب های بانکی زیر ۵ میلیارد تومان فعالان اقتصادی منتفی شد.

پورابراهیمی گفت: مجلس آمادگی دارد در این زمینه حمایت های لازم را برای شفافیت مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی انجام دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری