{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 227639

معاون اول رییس جمهوری دقایقی پیش از نخست وزیر عراق به طور رسمی در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد استقبال کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، حیدر العبادی در راس هیاتی بلند پایه شب گذشته با استقبال محمد شریعتمداری وزیر صنعت و معدن و تجارت وارد تهران شد.

نخست وزیرعراق و اسحاق جهانگیری درمراسم استقبال رسمی پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور از پرچم و گروه تشریفات دیدن کردند.

وی دراین سفر یک روزه خود به ایران قرار است علاوه بر دیدار خود با حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر معظم انقلاب با حسن روحانی رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار و گفت وگو کند.

ایرنا دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که 'حیدر العبادی' صبح روز چهارشنبه بغداد را به مقصد آنکارا ترک و در ادامه این سفر به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد.

بنا براین بیانیه، هدف از این سفر گسترش مناسبات دو جانبه و ارتقا همکاری های مشترک و ارائه چشم انداز عراق برای آینده منطقه است.

دفتر نخست وزیری عراق افزوده است که وزیران کشور، نفت، برنامه ریزی، برق، مشاور امنیت ملی و جمعی دیگر از مسوولان عراقی حیدر العبادی را در این سفر دوره ای همراهی می کنند.

این دومین سفر دوره ای نخست وزیرعراق طی هفته جاری است؛ در اوایل هفته جاری العبادی به سه کشور عربی عربستان سعودی، مصر و اردن سفر کرد و گسترش مناسبات و ارائه چشم انداز عراق برای آینده منطقه را با مسوولان عالی رتبه این کشورها مطرح کرد.

نخست وزیر عراق همچنین در سفر به ریاض، شورای عالی هماهنگی بین دو کشور را با حضور ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا افتتاح کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری