{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 226129

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و رایزنی با مقامات بلندپایه ترکیه و شرکت در نهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی دی ۸ وارد ترکیه شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در بدو ورود به فرودگاه بین المللی آنکارا، از سوی وزیر اقتصاد ترکیه و رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر جهانگیری پس از ورود به آنکارا در جمع خبرنگاران هدف از سفر به ترکیه را شرکت در اجلاس سران سازمان دی۸ و دیدار دوجانبه با مقامات ترکیه عنوان کرد و گفت: ۸ کشور عضو این سازمان چشم انداز و نقشه راهی برای توسعه روابط تصویب کرده اند و رسیدن به حجم مبادلات ۵۰۰ میلیارد دلار را هدفگذاری کرده اند.

وی افزود: ایران و ترکیه دو کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه هستند و همکاری های دو کشور می تواند برای برون رفت از مشکلات منطقه موثر باشد.

معاون اول رییس جمهور را در این سفر، وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس کل بانک مرکزی و رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران همراهی می کنند.

مراسم استقبال رسمی از معاون اول رییس جمهور کشورمان نیز قرار است فردا صبح(پنجشنبه) از سوی «بینالی ییلدریم» نخست وزیر ترکیه در کاخ چانکایا برگزار شود.

شرکت در نشست مذاکرات مشترک هیات های عالی رتبه ایران و ترکیه، شرکت در مراسم امضای اسناد و حضور در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر ترکیه از برنامه های روز پنج شنبه دکتر جهانگیری در سفر به ترکیه خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور کشورمان همچنین روز جمعه در نهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی دی ۸ که در استانبول برگزار می شود، شرکت و مواضع جمهوری اسلامی ایران را در زمینه های مختلف منطقه ای و بین المللی مطرح و در خصوص توسعه همکاری های چندجانبه سخنرانی خواهد کرد.

گفتنی است گروه D۸ گروهی اقتصادی متشکل از ۸ کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است که با هدف تقویت و گسترش همکاری های اقتصادی کشورهای عضو از سال ۱۳۷۶ ( ۱۹۹۷ میلادی )آغاز به کار کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری