{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 222502

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: رفع چالش‌های بیکاری، بانکی، اقتصادی، صنعتی و معدنی از طریق هماهنگی، همراهی و تعامل تیم اقتصادی دولت باید عینیت یابد.

عبدالله رضیان با اشاره به ابلاغ احکام وزرا از سوی رییس‌جمهور، گفت: وزرا با حضور در جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس باید گزارشی از عملکردها، برنامه‌ها و اولویت‌های کاری‌شان طی چهار سال آینده به مجلس اعلام کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید برنامه‌هایش را برای گذر از چالش‌ها و مشکلات در سه حوزه تحت مسئولیتش اعلام کند؛ اینکه ایشان چه برنامه‌هایی برای رفع گیرهای مالی، بانکی و بیمه‌ای تولیدکنندگان دارد. سودهای مرکب دریافتی از بخش تولید و بروکراسی و سخت‌گیری‌های نظام بانکی باید توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌کرد تا این مشکل در کنار مشکلات شهرک‌های صنعتی حل شود.

وی از ایجاد امید توسط شریعتمداری در دیدارهایش با نمایندگان مجلس و متولیان اقتصادی سخن گفت و افزود: شریعتمداری قبل از تعصیلات سه هفته‌ای مجلس در سخنانی امیدهای زیادی برای حل مشکلات زیرمجموعه‌های خود در تعامل با مجلس داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بهره‌برداری از معادن و تولید گسترده فرآورده‌های معدنی را ناچیز دانست و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری بخش معدن کشور می‌تواند پا به پای بخش انرژی، نفت و گاز خلق سرمایه کند. وزیر صنعت، معدن  و تجارت نیز معتقد به توسعه زیرساخت‌ها برای به بهره‌برداری رسیدن این ظرفیت‌ها است.

رضیان نگاه شریعتمداری به حوزه بازرگانی را مثبت توصیف کرد و افزود: در حال حاضر تولید کشور، صادرات‌محور نیست. کیفی‌سازی تولیدات و فراهم کردن بسترهای صادراتی از موضوعاتی است که در مدنظر وزیر صنعت، معدن  و تجارت است.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس با تشریح مشکلات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: عمده مشکلات این بخش شامل گسترش حوزه ارتباطات، گسترش فیبرنوری، آی تی، اشتغال‌زایی این بخش و موارد بسیار دیگری است که وزیر جوان این وزارتخانه قول آنها را به مجلس داده است.

وی با اشاره به اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: بنابر دخالت مستقیم رییس‌جمهور در زیرمجموعه‌های اقتصادی شرکت شستا برای جلوگیری از سقوط به سمت زیاده‌دهی و حرکت به سمت سودهی بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با یادآوری مشکلات وزارت نفت، گفت: توسعه پتروشیمی یکی از مهمترین محورهایی است که مربوط به کمیسیون صنایع و معادن است که در نشست با آقای وزیر ظرفیت اشتغال این بخش را افزایش دهد تا فضا برای توسعه این بخش بیش از بیش به وجود آید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری