{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 221834

وزیر راه خبر داد:

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مدیریت تجاری سازی در بخش ترانزیتی تا سال های اخیر وجود نداشته و همه به دنبال ساخت جاده بودند، گفت: توسعه ترانزیت در کشور در بخش سخت افزاری ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

عباس آخوندی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که اقدامات نرم افزاری به بودجه زیادی نیاز ندارد، پیشنهاد کرد که کمیسیون امنیت ملی نیز در مساله توسعه ترانزیت درگیر شود و جلسه ای با حضور کمیسیون عمران و کمیسیون امنیت ملی مجلس با این وزارتخانه برگزار شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی تاکید کرد: برخی امور ترانزیتی به مسائل سیاسی برمی گردد که نمی توان این مسائل را در نظر نگرفت. آخوندی به اهمیت ترکیب ریل و بندر اشاره کرد و افزود: عملیات کانتینری در بنادر 30 درصد رشد داشته که این روند باید به صورت دائم افزایش یابد البته یکی از برنامه های مهم ما تمرکز بر توسعه ریلی است و اکنون ترانزیت ریلی چندین برابر ترانزیت جاده ای است.

**عمر هواپیماهای کشور بیش از 23 سال است

آخوندی در خصوص بحث تأخیرهای پروازی اظهار داشت: تأخیرهای پروازها نتیجه عملکرد صنعت هوایی بوده و این صنعت در چند سال تأخیر فشار زیادی را متحمل شده است.

وی با بیان اینکه عمر هواپیماهای کشور بیش از 23 سال است، افزود: سن 23 سال سن بازنشستگی هواپیماها است، لذا شاخصی در صنعت هوانوردی به عنوان قابلیت بهره برداری از هواپیماها وجود دارد که زمانی که از سن آن بگذرد قابلیت بهره وری آن کاهش می یابد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه نوسازی ناوگان هوانوردی بسیار سرمایه و زمان بر است، گفت: خوشبختانه عملیات نوسازی ناوگان هوایی آغاز شده و در حال پیشرفت است.

وی یادآور شد: برای یک دوره طولانی در ایران هواپیمای صفر کیلومتر وجود نداشت و در سیستم ناوبری آن مدت ها سرمایه گذاری صورت نگرفته بود.

** میزان تأخیر پروازها روند کاهشی دارد

آخوندی با اشاره به تصویب آیین نامه حقوق مسافر گفت: اگر حقوق مسافری مورد تعدی قرار گیرد، می توان از حقوق مسافران دفاع کرد، هرچند که با افزایش پروازها روند تاخیر پروازها کاهشی بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه میزان رشد صنعت هوانوردی طی سال های اخیر با هیچ یک از حوزه های حمل و نقل قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: هنوز هیچ شرکتی از بخش خصوصی حاضر به خرید هواپیما نشده و بخش خصوصی به این حوزه ورود نکرده است.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پس از این نشست اعلام کرد: کمیته ای در کمیسیون عمران مجلس تشکیل خواهد شد تا در خصوص تاخیر پروازهای هوایی بررسی های لازم را انجام دهد.

تاخیر پروازهای شرکت های هوایی داخلی از ابتدای سال جاری تاکنون به معضلی در این بخش تبدیل شده که نه فقط سرگردانی مسافران را در مسیرهای مختلف در فرودگاه های کشور بدنبال داشته بلکه باعث ضرر و زیان های مادی و معنوی برای متقاضیان سفرهای هوایی شده است.

آمارهای سازمان هواپیمایی کشوری نشان می دهد در پنج ماه نخست سال جاری به طور میانگین بیش از 46.5درصد پروازهای هوایی کشور در مسیرهای داخلی با تاخیر انجام شده است و تاکنون شرکت های هوایی نسبت به رفع این معضل و حتی رعایت حقوق مسافران هوایی هیچ اقدامی انجام نداده اند و به نوعی تاخیر در این شرکت ها نهادینه شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری