{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 217371

بهره برداری ۱۰۵واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار

وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد پایدار بخش مسکن از سال جاری با رویکرد اتکاء به منابع مردمی آغاز شده و دولت یارانه ای در این بخش پرداخت نکرده است.

عباس آخوندی روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از چندین پروژه در شهر جدید گلبهار در جمع خبرنگاران افزود: امسال میزان تورم در بخش مسکن از تورم بخش عمومی کشور هم کمتر بوده؛ هر چند تورم در کشور کنترل و یک رقمی شده است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: سیاست دولت توانمندسازی مردم بوده و خوشبختانه اجرای این سیاست جواب داده و هم اکنون شمار افراد ثبت نام شده در صندوق پس انداز مسکن از 260 نفر عبور کرده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: رشد سه ماهه امسال در بخش بازار مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7.1 درصد بود و این بخش نه تنها رشد منفی نداشت بلکه عقب ماندگی های گذشته را جبران کرد.

وی بیان کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم بر عدم اتکای به منابع دولتی استوار بود زیرا رشد متکی به منابع دولت با توجه به گرفتاری ها و مشکلات آن چندان قابل تحقق نیست و رشد پایدار تنها با اتکای به منابع مردم محقق می شود.

آخوندی اظهار کرد: هم اینک در مسیر پیشروی به سوی رونق باثبات در بازار مسکن هستیم و مدلی که وزارت راه و شهرسازی در این بخش دنبال می کند، اتکای به ظرفیت های بخش خصوصی در خود شهرها اعم از بافت قدیمی و بافت حاشیه ای، بدون مداخله دولت است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم دولت درباره واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی، گفت: این واحدها به هر یک از دستگاه های اجرایی که متقاضی باشند، واگذار می شود.

وزیر راه و شهرسازی در باره آزادراه مشهد – چناران – قوچان نیز گفت: این آزادراه به طول 120 کیلومتر اجرا می شود که قطعه نخست آن به طول 53 کیلومتر با اعتبار هفت هزار و 480 میلیارد ریال در مدت سه سال ساخته می شود.

آخوندی اظهار کرد: توسعه شبکه آزادراهی، سیاست وزارت راه و شهرسازی است و هم اینک در خراسان رضوی یک آزادراه از مسیر دوغایی به سمت شمال کشور و یک آزادراه از سبزوار به سمت مشهد در حال ساخت است.

 امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی از یکهزار و 105 واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار، چندین پروژه روبنایی و زیربنایی شامل پارک مرکز شهر و هنرستان بهره برداری شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری