{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 206709

معاون اول رییس جمهوری در جلسه شورای عالی اداری:

جلسه شورای عالی اداری عصر امروز (سه شنبه) با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین٬ معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به اهمیت بسترسازی برای حضور زنان و جوانان در پست های مدیریتی دستگاه های دولتی گفت: امروز هیچکس تردید ندارد که باید شرایط برای استفاده از توانمندی زنان و جوانان بیش از گذشته مهیا شود.

وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی برخی از کشورهای همسایه موادی پیش بینی شده تا تعداد بیشتری از زنان در مشاغل مدیریتی قرار بگیرند، اظهار داشت: تلاش دولت دوازدهم بر این مبناست که سن مدیران کشور کاهش یافته و تعداد بیشتری از زنان در جایگاه های مدیریتی دستگاه های اجرایی حضور یابند.

جهانگیری با یادآوری این نکته که زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند، تصریح کرد: زنان  ایرانی شایستگی و ظرفیت های بالایی دارند و با توجه به حضور تعداد زیادی از آنها در دانشگاه ها و دستگاه های دولتی در طی سال های اخیر، اکنون می توان فضایی فراهم کرد که جامعه از توانمندی این قشر بزرگ بیشتر بهره مند شود.

در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، دادگستری، علوم و تحقیقات و تعاون، کار و رفاه  اجتماعی و نیز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور حضور داشتند موضوع دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای مطرح و پس از اصلاح به تصویب اعضا رسید.

بر اساس این مصوبه سن مدیران کشور تا پایان برنامه ششم توسعه کشور 8 سال کاهش خواهد یافت. همچنین مقرر شد 30 درصد از مدیران کشور در دستگاه های اجرایی از میان زنان انتخاب شوند.

در این جلسه موضوع اصلاح مصوبه پیشین شورا در خصوص روابط تأمین دستیاران ستادی دستگاه های اجرایی کشور مطرح و مقرر شد این اصلاحات با حضور برخی اعضا و متخصصان به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص برخی مواد آن برگزار شود و در جلسه آتی شورای عالی اداری مجدداً مطرح گردد.

از مصوبات دیگر جلسه شورای عالی اداری طرح واگذاری وظایف و امور مدیریت ساماندهی  منطقه ( تپه مرادآب ) به شهرداری کرج  بود.

اعضا سپس به مصوبه طرح انتقال بخشی از وظایف و تکالیف شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و نیز مصوبه تعیین تکلیف دانشکده صنعت هواپیمایی کشور وابسته به شرکت فرودگاه های کشور رأی موافق دادند.

ارسال نظر

 • بینام
  ۰ ۰

  من سخنم با نیروهای قراردادی که با پارتی وارد ادارجا ت دولتی شده و بعد از مدتی تبدیل وضعیت میشوند است والله انصاف نیست من با فوق لیسانس بیکار واونها با دیپلم سر کار باشد عدالت اداری را آقای دکتر جهانگیری برقرار کنید

  • ناشناس
   ۱ ۰

   من معاون شهرداری منطقه ای دیدم تو همین تهران که ۲۲سالش بود و ۳سال بود معاون بود!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شما را بخدا برای آموزش و پرورش وزیر خانم ندهید حالا وزیر مرد نتوانسته کاری بکند وزیر زن می خواد چکار کند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خواهشا وزرا خانواده های شان خارج نشین نباشن مثل دولت فعلی. بلکه با مردم باشند و طعم مشکلات را بچشند الان ببینید بانک مرکزی چه قدر مردم رادر موسسات علاف کرده چون خودشان مثل مردم نیستند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  8 سال از چند سال کاهش می یابد ؟ 120 سال ؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری