{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 206385

صادق الحسینی در بیست‌وهشتمین صبحانه‌کاری کانون نهادهای سرمایه‌گذاری:

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بیمه ایران با بیان اینکه در نظام مالیاتی چهار ویژگی شاخص سادگی، کارایی، انصاف و کفایت دارای اهمیت است، تصریح کرد: نظام مالیاتی ما پیچیده، غیرشفاف و به شدت مداخله‌گر است.

به گزارش اقتصاد آنلاین،  محمدصادق الحسینی مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری بیمه ایران (سبا) در بیست و هشتمین نشست صبحانه کاری کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران که با موضوع تاثیر سیاست‌های مالیاتی بر بازار سرمایه برگزار شد، با بیان اینکه کارایی به این معنا است که با کمترین مداخله بتوانیم منافع اجتماعی مالیات را محقق کنیم تا به سیستم بازار و نظم ناشی از آن لطمه وارد نشود، گفت: مالیات در اقتصاد ما با مشکل مواجه است و این سیستم  بعضا دخالت های بیش از حد می کند، از این رو اثرات ناشی از آن بر بحران اقتصادی باید بیشتر تحلیل شود.

صادق الحسینی منصفانه بودن را سومین ویژگی نظام مالیاتی برشمرد و گفت: بدین معنا  کسی که زحمت بیشتری برای پولی که بدست می آورد مالیات کمتر و کسی که زحمت کمتری می کشد باید مالیات بیشتری بدهد.

وی با اشاره به اینکه مالیات بر بازارهای موازی بر اساس اصل انصاف باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت:  باید مالیات بر بازار ارز و طلا اجرا شود چرا که این امر علاوه بر قاعده انصاف باعث جلوگیری از سفته بازی در این بازارها می شود.

وی این نکته را هم یادآور شد که در حال حاضر هیچ کدام از رقبای بازار بورس مالیات پرداخت نمی کنند، سازمان مالیاتی با مجاب کردن افکار عمومی باید این امر را محقق کند.

صادق الحسینی در آخر نیز به بزرگ شدن دولت اشاره و خاطر نشان کرد: این اتفاق  سبب شده تا هزینه های جاری دولت تامین نشده و باید برای هزینه های این بخش فکری اساسی اندیشیده شود.

ارسال نظر

  • آینده نگر
    ۰ ۱

    از 1400 هزار میلیارد تومان نقدینگی فقط 5 درصد مالیات گرفته شود 70 هزار میلیارد تومان که دولت می تواند با ان بدهی خود را به بانکها و بخش خصوصی پرداخت نماید و پروژ ه های عمرانی و صنعتی را اجرا کند و مشکل بیکاری حل شود

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری