{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 202631

نقشه اکونومیست از نبردهای سوریه و عراق/ کار داعش در عراق تمام است

پیشرفتهای بزرگ در مبارزه با داعش در سوریه راز حملات این روزهای آمریکا و اسرائیل به ارتش سوریه است. چرا که آمریکا بخصوص آمریکای ترامپ نمی خواهد جنگ حداقل در این مقطع و با برد ایران و روسیه تمام شود.

استراتژی ترامپ، ادامه درگیری ها و ایجاد یک نقطه منازعه کانونی و پایدار در منطقه به منظور حفط امنیت اسرائیل و تحلیل بردن توان نیروهای رادیکال اسلامی و نیز ایجاد هزینه مضاعف برای ایران و روسیه است.

نقشه جنگ با داعش

نقشه اکونومیست از نبردهای سوریه و عراق

بعید است ترامپ به این سادگی ها حاضر باشد ماجرای داعش با سربلندی ایران و روسیه تمام شود.

از سوی دیگر اما اردوغان به عنوان بازیگری که در چند مقطع اجازه نداد تا مذاکرات صلح بین قدرت های منطقه ای و بین المللی و طرف های درگیر به سرانجام برسد، حالا دیگر نقش مخرب بازی نخواهد کرد. به نظر می رسد آن بازی های اردوغان مصرف داخلی داشت تا شعله جنگ را زنده نگاه دارد تا روز انتخابات تغییر قانون اساسی و موفق هم شد. حالا او به سوریه ای با ثبات تر نیاز دارد تا بتواند ترکیه ای باثبات تر داشته باشد. اما او دیگر بازیگر اصلی نیست. چرا که ترامپ به جای اوباما نشسته و می خواهد خودش زمین بازی و زمان اتمام آن را تعیین کند.

باید نشست و دید قدم بعدی آمریکا و مابقی بازیگران چیست؟ آمریکا می خواهد آتش جنگ را مشتعل کند. باید دید بازی ایران و روسیه و ترکیه چه خواهد بود. ولی شرایط منطقه بسیار حساس و خطرناک است. شاید ترامپ ناخواسته شعله های آتشی بزرگتر را روشن کند. آتشی که زبانه های آن قابل مهار نباشد.

ارسال نظر

  • سیامک
    ۲ ۰

    چه آتشی میتونه باشه؟ چه زبانه ایی؟ یعنی بالاخره روزی میرسه که صلح پایدار را در کل خاورمیانه ببینیم؟ خسته از جنگ

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری