{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 195867

یکی از اقتصاددانان ارشد بانک جهانی پس از درخواست برای نوشتن خلاصه و واضح تر گزارش ها و ایمیل های این بانک و استفاده کمتر از کلمه "و"، مجبور به کناره گیری از تمامی مسوولیت های خود شد.

به گزارش گاردین، پل رومر ۶۱ ساله که گفته بود ایمیل های بانک جهانی باید کوتاه تر شوند و جلوی سخنرانی های طولانی کارشناسان گرفته شود، پس از این درخواست، از کادر تحقیقاتی بانک جهانی کنار گذاشته شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، وی که روز پنجشنبه در یک وبلاگ، رسم الخطی را در خصوص نگارش واضح و کوتاه تر گزارش های بانک جهانی منتشر کرده بود، در این باره گفته است: نوشتن مطالب پیچیده من را آزار می دهد. تمامی افراد در بانک جهانی باید به سمت روشن و موجز نوشتن پیش بروند. این امر موجب صرفه جویی در وقت و انرژی خواننده می شود. اینکه به فکر خواننده باشیم مثل این است که بگویم باید حس همدلی را افزایش دهیم.

رومر به عنوان یکی از کارشناسان ارشد گروه توسعه اقتصادی بانک جهانی که از بیش از ۶۰۰ اقتصاددان تشکیل شده است، در مدت فعالیت خود در این گروه بیش از یک میلیون دلار از هزینه های سالانه آن را کاهش داد.

وی در ایمیلی به این گروه از آنها خواسته است که گزارش توسعه جهانی در صورت تکرار بیش از ۲,۶ درصد کلمه "و"، منتشر نشود. ظاهرا وی جلوی انتشار گزارشی که هدف مشخصی نداشته را هم گرفته است. رومر گفته است که کارکنان بانک جهانی از خود راضی هستند و ذهنیتی دارند که برای او قابل درک نیست.

لابراتورآر ادبی دانشگاه استنفورد با انجام تحقیقی در سال ۲۰۱۵ دریافته بود که گزارش های بانک جهانی تقریبا به زبان دیگری نوشته می شوند. وی به این نوع نگارش لقب "زبان بانک" را داد و اعلام کرد که شیوه گزارش نویسی کارشناسان این بانک "مدون، خود ارجاع و به دور از زبان روزمره" است.

رومر گفته است که کارکنان بانک جهانی از خود راضی هستند و ذهنیتی دارند که برای او قابل درک نیست.

ارسال نظر