{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 195571

تسهیل فرایند توسعه و اشتغال؛

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی مهمترین اولویت برنامه های دولت را در حوزه اشتغال و رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال برای جوانان و محو فقر عنوان کرد.

 علی ربیعی در نشست مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای عالی اشتغال که با حضور معاونان و مدیران وزارت کار در مجموعه تلاش برگزار شد، افزود: به طور جد باید موضوع اشتغال را پیگیری کنیم تا در تیرماه گزارش نهایی این موضوع را ارایه دهیم.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی با بیان اینکه تاکنون 50 تا 60 هزار در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند، گفت: باید سامانه های استانی کارورزی به سامانه مرکزی متصل شوند و بتوانیم این موضوع را به پیش ببریم.

ربیعی با بیان اینکه برای ما مهم طرف پذیرنده است، گفت: نباید طوری شود که بنگاهها نیروی فعلی خود را به عنوان کارورز اعلام کنند.

وی طرح های تکاپو، کارورزی و مهارت آموزی را از طرح های مهم در حوزه اشتغال دانست و گفت: رییس دولت تدبیر و امید هم همان حرف شما را می زند و در تمام سخنرانی های خود به طرح های تکاپو کارورزی و مهارت آموزی تاکید دارد.

به گفته ربیعی کارورزی و آموزش در محیط کار و کارآموزی باید در محیط کار پویا پیگیری شود.

وی گفت: در صورتی که کار موفق پیش برود کارورزان هم درامد بیشتری دریافت می کنند. نباید اجازه دهیم که شیوه های کارمندی به این شکل پیش برود.این کار همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند نیاز به مدیریت جهادی دارد.

ربیعی گفت: از مدیران تامین اجتماعی و سازمان اموزش فنی و حرفه ای و همچنین وزارت کار می خواهم هر هفته گزارش خود را در خصوص پیگیری طرح های اشتغال به من ارایه دهند و این کار را با ویدیو کنفرانس پیگیری می کنم.

وی همچنین افزود: ٥٠ هزار میلیارد ریال پول روستایی و عشایر در دست ما نبود و مسیر اشتباه رفته بود که ما این مبلغ را برای توسعه اشتغال روستایی برگرداندیم

وزیر کاردامه داد: این کار تقسیم پول برای بنگاه های کوچک و زودبازده نیست.

ربیعی تاکید کرد: فضایی در دولت ایجاد شده است که فرایند توسعه اشتغال را تسهیل می کند. باید دهکده تعاون را ایجاد کنیم که ١٠ تا ١٥ هزار نفر در آن فعال شوند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۸ ۰

  اون اتحادیه اصناف ... نباید به بازنشسته های دولت و صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی - پروانه کسب اصناف بدهد - چون پروانه کسب اصناف متعلق به جوان بدبختی است که نه سرمایه دارد نه آشنا و پارتی نه سهمیه ... و ... و می خواهد با فروشندگی یک کسب و کار حلال برای خودش درست کند

 • ناشناس
  ۴ ۰

  ایجاد واحد صنفی یعنی ایجاد اشتغال پس تمام مغازه های بدون پروانه کسب باید پلمپ شوند - آمار دقیقی از میزان پروانه های کسبی صادر شده تهیه شود - قبل از صدور پروانه کسب اصناف با استعلام از سازمان بیمه تامین اجتماعی یا سامانه کارکنان نظام اداری کشور ( http://www.karmandiran.ir ) باید از شاغل بودن یا بیکار بودن متقاضی اطمینان حاصل کرد .

 • ناشناس
  ۴ ۰

  حتی رستوران خانه معلم هم برای گرفتن حسابدار از بازنشسته ها استفاده میکند - بعد جوان 30 ساله باید بیکار باشد و مجرد و در معرض فساد و اعتیاد

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اغلب اعضای نظام مهندسی ساختمان بیکار هستند ( مهندسان ناظر و مجری ) چون رکود بر ساخت و ساز حاکم است

 • ناشناس
  ۵ ۰

  صدور پروانه کسب اصناف باید توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شود تا آمار دقیقی از تعداد مغازه های خالی یا اجاره ای یا فعالان صنفی استخراج شود

  • ناشناس
   ۶ ۰

   تعداد مغازه های خالی = مغازه های اجاره ای = سرمایه های خوابیده

 • ناشناس
  ۸ ۰

  تمام اصناف در اداره امور مالیاتی دارای پرونده هستند که به راحتی می توان با استعلام از اداره امور مالیاتی - افراد چندشغله را از افراد بیکار تفکیک کرد - برخی افراد چندین جواز کسب دارند و در این شرایط بیکاری امروز جامعه - این ناعادلانه است

 • ناشناس
  ۵ ۰

  انتشار فراخوان ثبت نام در سایت کارورزی در روزنامه ها و جراید = چون اغلب جوانان بیکار هنوز از سایت کارورزی مطلع نشدند - سپس باید وام و تسهیلات در اختیار جوانان بیکار قرار گیرد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  باید صدور پروانه اشتغال به کار نظارت و اجرای نظام مهندسی ساختمان برای بازنشسته های پیر و فسیل و از کارافتاده ممنوع شود - همچنین صدور پروانه اجرا و نظارت نظام مهندسی برای کارمندان 1000 شغله دولت ممنوع شود مثلا اعضای هیات علمی دانشگاه ها - معلمان هنرستان ها ....

 • ناشناس
  ۵ ۰

  آقا جون 4 سالشو با شعار و آمارهای خنده دار سپری کن بیکاری رفعه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  باید مناقصات و مزایده های دولتی به جوانان بیکار واگذار شود - ...

 • ناشناس
  ۵ ۰

  الان در شهر اراک افراد بازنشسته و پیر و فسیل به جای اینکه به فکر رفتن به مسافرت و تفریح و گردش باشند متاسفانه اولین کاری که میکنند گاراژ یا پیلوت یا پارکینگ خود را تبدیل به مغازه یا دفتر کار میکنند و یا آرایشگاه میزنند یا بقالی یا میوه فروشی یا مرکز چاپ و فتوکپی و متاسفانه شهرداری ضعیف اراک هم هیچ برخوردی با مغازه های بدون جواز تجاری نمیکند و به همین علت جوانان باید بیکار بمانند و عصرها با ماشین دور دور کنند ولی فسیلها و پیرهای 60 - 80 ساله به راحتی کاسبی کنند .

 • مهندس مجری نظام مهندسی بیکار
  ۳ ۰

  جذب فارغ التحصیلان بیکار در ادارات کل آموزش و پرورش استان ها به عنوان ( معلم حل تمرین ) - ( کمک مربی هنرستان ) - ( معلم نقشه کشی و رسم فنی ) - ( کمک معلم کارگاه حرفه و فن ) - ( معلم حل مساله ) ...

 • ناشناس
  ۴ ۰

  جذب سرباز معلم = کارورزی

 • مهدی
  ۰ ۱

  سلام جوانان عزیز همه شما پدر دارید که شغل دولتی داشتن اکنون بازنشسته شده‌اند و ماهیانه یک‌میلیون ودویست هزارتومان میگیرند آیا میشود برایت پول تفریح کرد آیا برایت پول میشود خرج زندگی را داد والا کدام آدم عاقلی از گردش و تفریح بدش می‌آید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  کارورزی در مغازه ها = طرح کاد سابق

 • ناشناس
  ۴ ۱

  جوانان بیکار برای دریافت کارت بازرگانی در اولویت قرار گیرند

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سرباز صنعت - سرباز تعاون = کارورزی در واحدهای تولیدی و صنعتی

 • ناشناس
  ۴ ۰

  جذب اساتید حق التدریس دانشگاه آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی از بین اعضای این سامانه کارورزی - استاد آزمایشگاه و کارگاه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  دعوت به کار افراد بازنشسته در دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پلیس بعلاوه 10 و مدارس غیرانتفاعی و ... ممنوع شود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خبر ۷ خرداد ۹۶: خبر بازنشستگی ۳۰۰ هزار معلم و کمبود نیرو در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

  عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت : بازنشستگی۳۰۰ هزار معلم تا پایان سال ۹۹، سونامی کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه به راه می‌اندازد.
  به گزارش گروه فرهنگی ایرنا محمد بیرانوندی اظهار داشت: تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش در سال‌های آینده به مشکلی جدی تبدیل خواهد شد.
  بنابر اعلام روز یک شنبه خبرگزاری ملت بیرانوندی افزود: برخی کارشناسان خروج ۶۰۰ هزار معلم از آموزش و پرورش در هشت سال آینده و جذب کم نیروی انسانی را به سونامی کمبود نیروی انسانی تعبیر می‌کنند.
  رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹ بیش از ۳۰۰ هزار معلم به سن بازنشستگی خواهند رسید، اظهار کرد: این روند ادامه خواهد داشت و تا سال ۱۴۰۴ نیز ۳۰۰ هزار معلم دیگر از بدنه آموزش و پرورش خارج می‌شوند که رقمی قابل تامل است.
  بیرانوند با اشاره به اینکه ظرفیت تربیت نیروی انسانی در عرصه آموزش و پرورش زیاد نیست و در سال‌های گذشته صرفا حدود ۹۲ هزار معلم آموزش دیده‌اند، تصریح کرد: نیروهای مورد نیاز تاکنون از طریق ماده ۲۸ قانون و مجوزهای مجلس و فارغ التحصیلان دانشگاه شهید رجایی تامین شده است اما در سال‌های آینده ادامه این روند پاسخگوی نیروی مورد نیاز نیست.
  وی با تاکید بر اینکه مسوولان وزارت آموزش و پرورش باید در سال‌های ‌گذشته اقدام اساسی و جدی در راستای تربیت معلم انجام می‌دادند، یادآور شد: این در حالی است که هیچ گونه برنامه ریزی در این زمینه انجام نشده و از سه سال گذشته مسوولان به فکر رفع دغدغه تامین نیروی انسانی افتاده‌اند.
  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برخی اقدامات در آموزش و پرورش نیز موجب شده تا نیاز به معلم بیش از گذشته شود، افزود: مثلا راه اندازی پایه ششم ابتدایی، پیش بینی افزایش هنرستان‌ها و نیاز به معلمان فنی و حرفه‌ای بیشتر منجر به افزایش نیاز به نیروی انسانی در برخی حوزه‌ها می شود.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری