{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 192473

نگاه توسعه‌ محور در حوزه کریدورها

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر را کریدورهای ارتباطی می‌سازند، اعلام کرد: تمام برنامه‌های مطرح شده در حوزه کریدورها باید با نگاه توسعه‌ محور پیگیری شوند.

عباس آخوندی امروز (سه‌شنبه) در همایش بررسی مطلوبیت کریدور شماره ۱۰ کشور اعلام کرد: یکی از اصلی‌ترین مسائلی که باید در زمینه‌ راهسازی مورد توجه قرار گیرد نگاه همزمان به ساخت کریدورها و توسعه انسانی است. ما تلاش کردیم در این مسیرهای جدید طراحی شده با نگاهی مثبت نسبت به بهبود شرایط سکونتگاه‌های مردم برنامه‌ریزی کنیم.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی ادامه داد: برای مثال کریدور شماره ۱۰ که بندر امام خمینی (ره) را از جنوب به مرز بازرگان در شمال غرب متصل می‌کند، محلی خواهد بود که می‌تواند که بسیاری از مبانی مورد نیاز برای توسعه را فراهم آورد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: کریدور شماره ۱۰ از محل زندگی ۲۰ درصد از جمعیت ایران یعنی حدود ۱۷ میلیون ایرانی عبور می‌کند. از این‌رو ما باید تلاش کنیم این کریدور مبنایی برای توسعه انسانی ایران باشد.

آخوندی با اشاره به جاده ابریشم به عنوان سابقه‌ای تاریخی در استفاده از راه‌ها به عنوان محلی برای گفت‌وگوی تمدن‌ها توضیح داد: ما باید راه‌هایی که شرق را به غرب و شمال را به جنوب متصل می‌کند به عنوان محوری برای جابه‌جایی تفکرات در نظر بگیریم. امروز شرایطی وجود دارد که می‌توان به جاده‌ها به عنوان محلی برای ارتباط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دانشگاهی نگاه کرد.

وی خاطر نشان کرد: این‌که ما در مسیر کریدورهای خود شرایطی را به وجود آوریم که فرصت‌های دانشگاهی برای نیروهای متخصص فراهم شود و آنها دیگر نیازی به رفت و آمد به خارج از کشور پیدا نکنند می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌ها در مسیر توسعه جاده‌های ایران مورد توجه قرار گیرد تا در نگاه کلان امکان توسعه دوباره تفکر ایرانشهری فراهم شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام میخام لطفا نظر منو به اطلاع مسؤلین به خصوص اداره راه و شهرسازی و شهرداری برسونید که فقط میخام بدونم این چه وضعیه حد فاصل جاده خانه میران تا بعد از سنجان اراک این چه بلاییه سر اسفالت جاده دراوردن تقریبا به مسافت سه کیلومتر هر پنج قدم روی اسفالت برش دادن یعنی وقتی با ماشین به اون تیکه از راه میرسی کل اجزای بدن ادم به لرزه میوفته حالا دیگه چه بلا هایی سر ماشینامون میاد بماند ماشین صفر خریدم سر همین یه تیکه راه الان به سر و صدا افتاده اونجا دوربین کنترل سرعت هست و همچنین جدیدا سرعت گیر های اهنی هم زدن که کلی خسارت به وسایل نقلیه وارد میکنه اما بازم کل اسفالت جاده را برش دادن. من میخام بگم جاده های کشور ما خودشون مرخصن و سرعت گیر طبیعی هستن دیگه این کارا چه نیازیه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری