{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 188752

وزیر تعاون، کار و رفاه در نشستی با نمایندگان مجلس از امکان ایجاد ۶۰۰ هزار شغل خدماتی در یک دوره سه ساله خبر داد.

علی ربیعی در نشست مشترک با فراکسیون اشتغال مجلس با اعلام اینکه بخش خدمات با کمترین سرمایه گذاری بیشترین اشتغال را ایجاد می کند، گفت: در بخش خدمات می توان طی یک دوره سه ساله، ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: بخش خدمات با کمترین سرمایه گذاری بیشترین اشتغال را در کشور ایجاد می کند. ربیعی در این نشست با بیان اینکه سند اشتغال باید ۴ ساله باشد۷ اظهارداشت: حوزه نفت، پتروشیمی و راهسازی جزو مشاغلی است که می تواند در کوتاه مدت به رشد اشتغال کمک کند.

ربیعی افزود: از سمت تولید و رشد نباید به سمت اشتغال رفت، بلکه از سمت اشتغال باید به رشد دست یافت و بهبود فضای کسب و کار قطعاً از اشتغال آغاز می شود، در عین حال برش تغییر اشتغال تمام استان ها شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه کمیته ای برای ارائه تسهیلات در وزارت تعاون، کار و رفاه تشکیل شده تا از تولید خُرد و متوسط حمایت شود، بیان داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ۹۰۰ هزار شغل برنامه ریزی و جهت گیری می‌کند و بر این اساس ممکن است برای یک رسته در یک مدت زمان معافیت هایی در نظر گرفته شود.

ربیعی افزود: با ۵ دستگاه عمده جلسات مختلفی در خصوص برنامه های ایجاد اشتغال برگزار شده و قرار نیست به هر استان سهمیه ای داده شود تا در آن استان توزیع شود، بلکه برای حمایت از اشتغال و پرداخت تسهیلات، قاعده ای تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه کارآفرینی با مهارت، اتصالات منطقه ای و ایجاد پارک های علمی و فناوری محقق می شود، ادامه داد: برداشت ۱,۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی می تواند در ایجاد اشتغال در شهرهای کوچک و روستاها کمک فراوانی کند.

این عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: گروه خدمات همانند ICT و گردشکری با کمترین سرمایه گذاری، بیشترین اشتغال را داشته، به طوری که در ۳ سال بخش خدمات می تواند حدود ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صنعت پوشاک در یک دوره می تواند در حدود ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کند، گفت: همه الزامات برای رشد در کشور آماده نیست، اما خدمات، صنایع و معادن، نفت و کشاورزی به ترتیب اولویت کشش بیشتری برای ایجاد اشتغال دارند.

همچنین غلامرضا کاتب در تشریح نشست فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با وزیر کار از ارائه پیش نویس جدید لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری برای ایجاد اشتغال توسط ربیعی خبر داد.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس تصریح کرد: وزیر در نشست پیش نویسی درباره لایحه برداشت ۱,۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی ارائه کرد که کمیته بررسی آن را جرح و تعدیل می کند و پس از بررسی گزارش نهایی با رییس مجلس، اذن برداشت آن از مقام معظم رهبری دریافت می شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    پس شغل تولیدی چه شد؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری