{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 187565

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: رییس جمهور برنامه هایی برای سال ۹۶ جهت دستیابی به حداقل کسر ۰.۸ درصد نرخ بیکاری دارد و دولت عزم جدی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور خواهد داشت.

 علی ربیعی در جمع خبرنگاران در بدو ورود به فرودگاه بین المللی کرمان گفت:  پیش بینی ما برای ورود به بازار کار در کشور یک میلیون و 200 هزار نفر است و در استان کرمان نیز با ظرفیت ها و قابلیتها در حال حاضر سرمایه گذاری های متعدد در حوزه معدن، فولاد، پتروشیمی در دست اجراست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با اشاره به تصویب و ابلاغ سند اشتغال استان کرمان  طی دو ماه نخست سال جاری، بیان کرد: 50 هزار شغل در رسته های مختلف در این استان شکل خواهد گرفت. بیش از ده هزار شغل در حوزه گردشگری سهم استان کرمان است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به ظرفیت های گلخانه ای مدرن در استان اشاره کرد و افزود: در این حوزه  می توان بخش عظیمی را در کنار بهره وری بالا و صرفه جویی آب مشغول به کار کرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، یکی دیگر از ظرفیت ها را گیاهان دارویی و آرایشی عنوان کرد و تصریح کرد: این امر در اولویت و دستور کار قرار دارد که می تواند 3500 شغل از این ناحیه ایجاد کند. همچنین برای تولید و فراوری پسته و خرما در استان کرمان باید صنایع جانبی، پیش بینی و در این خصوص برنامه ریزی شود.

ربیعی، میزان سرمایه گذاری در حال اجرای استان کرمان 25 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: طی یک سال گذشته 35 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شده و سال های 96، 97 و 98 سال های شکوفایی و جهش استان کرمان خواهد بود. با تدبیر استاندار کرمان که در سطح ملی پیشرو است  و اقداماتی که در چند سال گذشته انجام گرفته، به زودی جشن حذف بیکاری را در استان برگزار خواهیم کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری