{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 182278

پایان وعده ۱۰ ساله دولت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پایان سال ۹۵ پایان وعده ۱۰ ساله دولت است و در سال ۹۶ باید سود سهام عدالت را توزیع کند.

محمدرضا پورابراهیمی شب گذشته در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: یکی از حقوق دارندگان سهام عدالت این است که دارندگان آن می‌توانند در انتخاب مسئولین هیئت مدیره شرکت‌های سهام عدالت سهیم باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، وی عنوان کرد: در ۱۰ سال گذشته جز سود اندک، مردم از این سهام عدالت هیچ خیری ندیدند، دو میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت فوت شده اند سود یک میلیونی آنها چه می شود. پایان سال ۹۵ پایان وعده ۱۰ ساله دولت است و دولت در سال ۹۶ باید سود توزیع کند.رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: ۳۶۰۰ میلیارد تومان عایدی سهام عدالت است که ۵۰ درصد آن برای مردم و نیم دیگر برای دولت است که با تقسیم سود سال و ماه، بطور میانگین در سال ۳۶ هزار تومان و ماهیانه ۳ هزار تومان به اندازه دو تا نان سنگک به سهامداران بیشتر نمی رسد.

پور ابراهیمی گفت: اول همین اسفند ماه دولت شرکت‌های سودده را از جزء ۶۰ شرکت سهام عدالت خارج و شرکت های دیگری را جایگزین کرد که مطالبات مردم باید در قالب طرح یا لایحه باید ارائه شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برخی وزرا باید پاسخگوی این اتفاقات توزیع سهام عدالت باشند که چرا بدون اجازه سهام دار ۷ شرکت پالایشگاهی از لیست شرکت های سود ده خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه موتور محرک اقتصاد در دنیا تجمیع منابع است، ادامه داد: سود حاصله به کدام حساب واریز می شود؟ اگر دولت جوانب را پیش‌بینی نکند نمی‌تواند جوابگوی مردم باشد.

پورابراهیمی با بیان اینکه ساختار توزیع سهام عدالت اشتباه است عملا سودی دست مردم نمی رسد، افزود: باید مردم آزاد سازی و توزیع سهام عدالت را ببینند.

پور ابراهیمی گفت: جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی مجلس پس از صحبت‌های وزیر صورت خواهد گرفت و کمیسیون تطبیق نتیجه محاسبات سود و زیان سهامداران را مشخص خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری