{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 177484

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران معتقد است، طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در زمان کنونی آثار بسیار منفی دارد و در این شرایط به مصلحت نظام و مملکت نیست.

سید حسین افضلی، افزود: معتقدم در این شرایط در بخش حساسی مانند وزارت راه وشهرسازی، به صلاح کشور نیست وزیر این وزارتخانه استیضاح شود و نباید دست اندر کاران و نمایندگان مجلس در این زمان اصراری به کناره‌گیری وزیر راه داشته باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اعتقادی برای استیضاح آقای آخوندی ندارم، افزود: به نظر می‌رسد با وجود فضایی که درباره استیضاح وزیر در مجلس دهم به جریان افتاده است، در صورت اجرای این طرح، کار وزارتخانه با مشکلاتی مواجه شود که به صلاح کشور نیست.

وی تاکید کرد: هرچند که استیضاح حق مجلس است اما نمایندگان باید توجه داشته باشند در آستانه آغاز برنامه ریزی برای سفرهای نوروزی به صلاح کشور نیست آخوندی استیضاح شود.

 اواخر هفته گذشته هایت رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر راه وشهرسازی را اعلام وصول کرد و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استیضاح وزیر راه و شهرسازی یکشنبه (فردا) در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی نیز از اواخر هفته گذشته اعلام کرد: هر زمان که مجلس تشخیص دهد، آماده است در صحن علنی مجلس برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان و موارد استیضاح در مجلس حضور یابد.

ارسال نظر

 • مهندس مجری بیکار
  ۴ ۱

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی عامل بیکار شدن هزاران مهندس مجری نظام مهندسی - وزیر راه و شهرسازی با تقلید از کشورهای اروپایی اقدام به حذف سیستم ارجاع کار نوبتی مجریان کرد , و به اصطلاح خودش , اختیار تام به مالکان ساختمان داد تا هرمجری ذیصلاح که دوست دارند انتخاب کنند و قرارداد ببیندند ولی همین اختیار تام موجب شد که مالکان از این شرایط سواستفاده کنند و تخفیفات خارج از تعرفه از مجریان بگیرند پس حق الزحمه مجریان افت کرد و سپس با حکم دیوان عدالت اداری - مجری ذیصلاح در اراک لغو شد

 • حمید
  ۳ ۰

  سوال من از وزیر راه و شهرسازی این است که اگر مجری ذیصلاح در ساخت و ساز اجباری نیست پس چرا هر سال 2 بار آزمون اجرا و نظارت نظام مهندسی ساختمان برگزار میشود ؟؟؟ لطفا از امسال آزمون اجرا برگزار نکنید

 • مهندس ژیوتکنیک
  ۳ ۱

  رییس سازمان نظام‌ کاردانی ساختمان با ابراز نگرانی از معکوس شدن هرم نیروی انسانی‌ در صنعت ساختمان، پس از ۱۵سال تکیه بر کرسی ریاست این سازمان، استعفا داد.

  به گزارش خبرنگار مهر، مهدی موذن درنامه ای که به منوچهر شیبانی فرستاده از بی‌توجهی دفترتوسعه مهندسی وزارت راه وشهرسازی به وضعیت نامناسب اشتغال کاردانان فنی، عدم اجبارکارفرمایان برای به کارگیری مجری ذی‌صلاح وهمچنین معکوس شدن هرم نیروی انسانی در صنعت ساختمان انتقاد کرده است.

 • مهندس بیکار
  ۲ ۰

  اغلب مهندسان مجری و ناظر نظام مهندسی بیکار هستند - چون تعداد مهندسان جدیدالورود بسیار زیاد شده ولی سازمان نظام مهندسی هیچ خروجی ندارد - هیچ کدام از مهندسان قدیمی و پیشکسوت نظام مهندسی هنوز بازنشسته نشدند و پروانه اشتغال آنها باطل نشده - یک مهندس با 80 سال سن و داشتن هزار مرض و بیماری مثل پارکینسون و آلزایمر و دیابت و آرتروز پا اصلا نمی تواند از راه پله یک اسکلت ساختمان نیمه کاره بالا برود چه برسد به نظارت و کنترل بر ساخت و ساز !!! پس این مهندسان فسیل و مهندسان کارمند دولت که توانایی یا فرصت نظارت بر ساخت و ساز را ندارد , شروع به امضافروشی و مهرفروشی سازمان نظام مهندسی میکنند

 • مجری ساختمان
  ۳ ۰

  آزمون های نظام مهندسی به منبع درآمد دولت تبدیل شده - سالی دو بار آزمون با 150 هزار نفر متقاضی رشته های فنی و مهندسی - هر آزمون 60 هزار تومان- 2 آزمون 120 هزار تومان ولی آزمون های کارشناسی رسمی دادگستری هر 5 سال یکبار برگزار میشود - بعد میگویند چرا مهندسان بیکار هستند ؟؟!! ...

 • مهندس ژیوتکنیک
  ۲ ۰

  آزمون های اوپن بوک نظام مهندسی سراسر تقلب و کپی برداری

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری