{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 175850

وزیر راه و شهرسازی گفت: پاسخ تقاضای مسکن مردم باید در دل بافت های شهری که دارای تاریخ و هویت است، داده شود.

عباس آخوندی امروز (21 بهمن) در حاشیه بازدید از تکیه تاریخی معاون الملک کرمانشاه در جمع خبرنگاران با تاکید بر ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده شهری، گفت: همواره تاکیدم در زمینه ساخت مسکن، توسعه مسکن در بافت‌های تاریخی و دارای هویت است، بافت‌هایی که می‌تواند سبک زندگی اصلی ما را به ما یادآوری کند. بر همین اساس بهسازی و بازآفرینی بافت‌های شهری همواره رویکرد اصلی ما بوده و فعالیت‌های خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی تصریح کرد: نکته اصلی که در این زمینه باید به آن توجه شود بحث بازگرداندن منزلت اجتماعی به این بافت‌ها است، زیرا در گذر تاریخ این بافت‌ها منزلت خود را از دست داده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی کرمانشاه خاطرنشان کرد: به جای اینکه دنبال تک بنا برویم، باید سعی کنیم فضای عمومی در بافت‌های شهری ایجاد کنیم و اگر این اتفاق رخ دهد مردم به این بافت‌ها برمی گردند و امکان سکونت با آرامش بیشتر در این بافت‌ها مهیا می شود.

آخوندی از ارائه تسهیلات بهسازی بافت‌های فرسوده خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر برای بهسازی بافت های فرسوده تسهیلات با نرخ سود یازده درصد برای یک نفر تا 60 میلیون تومان و برای زوجین تا 120 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: پاسخ تقاضای مسکن مردم باید در این بافت‌ها داده شود و باید توسعه مسکن در این بافت‌ها دارای هویت پیگیری شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دوستانی که خروج مسکن رو یکسال یا دو سال یا بعد از 1400 و..... پیش بینی می کنند ویا اون رو منوط به افزایش قیمت نفت و دلار و .... می دونند , خواهش میکنم به بعضی موارد که بر رکود مسکن فعلی و آینده تاثیر گذاشته و خواهد گذاشت توجه بفرمائید :
  1- هرم جمعیتی به سمت کمتر شدن داره میره پیک جمعیت جوان از بین رفته و درخواست بازار به اون حد قبل نیست و با افزایش بهای خوار و بار و درکل سطح عمومی قیمتها بعید به نظرمیرسه به حالت قبل برگرده.
  2- در دولت قبل سرمایه انبوهی به سمت بخش مسکن وارد شد که ناشی از فروش نفت 120 دلاری بود و تبدیل به ریال و قسمت اعظمش وارد بخش ملک شد درنتیجه اینکه بازار اشباع شده و تو تمام شهرها کلی خونه نوساز ساخته شده ودست سازندگان ودلالان باد کرده.
  3- قیمت مسکن به صورت جهانی هم رشد نداشته بلکه تو خیلی از کشورها افت داشته خوب بازار ایران هم شامل این مسئله میشه .
  4- مسایل سیاسی تو ایران از جمله تحریم و رکود تو بخشهای بالا دستی صنعت باعث شده درآمد مردم خیلی کم بشه رشد اقتصادی پایین تو چند سال گذشته بودجه خانواده ها رو کم کرده و تمایلی به تعویض یا خرید ملک جدید ندارند كه بعضا به علت بيكاري و ازدواج فرزندان فروشنده و درشرف مستاجر شدن هستند.
  5- تغییر عادت زندگی شهری و زندگی مجردی و کم شدن ازدواج تغییر فرهنگ مردم و تمایل اونا به هزینه تو امور تفریحی به نسبت پس انداز مخصوصا تو بخش مسکن.
  6- افزایش شهرکهای اطراف شهرهای بزرگ که چون قیمت زمین و آورده کمتری میخواهد باعث شده مردم خودشون یا انبوه سازان یا دولتها به شکل مسکن مهر, واحدهای بیشماری بسازند که جوابگوی افراد ضعیف و مهاجران به شهرها تا سالهاي سال جوابگو باشد.
  اگر به موارد بالا نگاه کنیم میبینیم که مسکن دیگه به اون رونق قبل بر نمیگرده مگر اینکه دوباره نفت بشه 120 و درآمد عمومي خانوارها بالا بره و هم زمان سود تسهيلات بانكها هم به زير 5 درصد برس

  7_رکود فعلی مسکن تا سالها بعد بشدت فعلی ادامه پیدا میکنه . الآن بلحاظ اقتصادی رکود مسکن ماهیتش با رکود بازارهای دیگه فرق میکنه و بخاطر قیمتهای سرسام آور و بی نهایت مسخره و فرانجومی نهادینه و ساختاری شده . این یعنی ریشه دواندن رکود به تمام اجزا و مویرگهای بازار املاک و قهر و فرار طولانی مدت خریداران از اون . طرف میره تو اینترنت می بینه یه قصر باشکوه با ده دوازده تا اطاق خواب و استخر و زمین تنیس و بافغ گل و فوق العاده اعیانی و لوکس تو اشرافیترین محله لوس آنجلس زدن یه میلیون دلار . زود اینم خونه خرابه پودر و ماتیک زدشو میزنه چهار هزار میلیون تومن بلکه با فروشش بره اونو بخره تا آخر عمرش عین پادشاهها زندگی کنه . آخه رویاپردازی چقدر ؟ تا کجا ؟ قیمتت منظومه شمسی رو رد کرده بعد میگی چرا هیچکی نمیاد خونه منو ازم بخره !!! اگه هپروت و بازی با عدد و رقم و حلوا حلوا کردنهای بی پایان امونت بده از تو آسمونا بیا زمین یه امتحان بکن . بیا یه ماه قیمتتو بکن یک سوم اونی که الآن زدی . ببین بالاغیرتا" بازم یه مشتری دست به نقد میاد روش . اگه یک سوم ازت نخریدن که مطمئنا" نمیخرن پی ببر چقدر از مرحله پرتی و این رکود تا قیمتگذاری مثل الآنه پایانی نداره
  ناشناس
  .......... دلیلهای عدم رونق در بازار مسکن..............
  ا سرمایه‌گذاری بی حد و حساب بانکها در مسکن، بحران ورشکستگی ۲۰۰۷ آمریکا در مسکن حتمی است.
  مسکن مرررررد چه باسود چه بی سود.
  آیا کسی فکر میکرد پلاسکوی ۵۰ ساله یکروزه نابود بشه؟؟؟
  قبل از سونامی مرگ زیر آوار پوسیده مسکن، به فکر فراااار باشید.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری