{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 173749

وزیر راه و شهرسازی گفت بیشتر واگن های قدیمی و با کیفیت پایین هستند که باید به تدریج آنها را از رده خارج کنیم.

عباس آخوندی ظهر دوشنبه که به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری از ایستگاه راه آهن تهران بازدید سرزده داشت در جمع خبرنگاران، افزود: ما در سال گذشته هنوز واگن هایی با 64 سال عمر داشتیم که در آذرماه سال گذشته این واگن ها از رده خارج شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: در دی ماه سال 95 واگن های با عمر 45 سال را از دور خارج کردیم و امیدواریم که بتوانیم در سال آینده واگن هایی با عمر 35 سال را از دور خارج کنیم.

آخوندی در پاسخ به گلایه های مردم درباره نظافت برخی قطارها هم گفت: این مواردی که گله می شود عمدتا واگن های بسیارقدیمی با کیفیت بد است که باید به تدریج آنها را خارج کنیم.

وی گفت: نوسازی واگن ها فقط توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و اتفاقات بسیارخوبی هم در نوسازی واگن های مسافربری و هم نوسازی واگن های باری در حال انجام است .

وزیر راه و شهرسازی به راه آهن حومه شهرها اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته بحث راه آهن حومه شهرها را دنبال کردیم که مجلس شورای اسلامی آن را در برنامه ششم تصویب کرد.

آخوندی گفت: امیدواریم بتوانیم حومه کلان شهرها را از طریق راه آهن به مرکز وصل کنیم و در واقع الگوی سکونت گزینی مردم تغییر پیدا کند.

در جریان بازدید سرزده معاون اول رییس جمهوری ، آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، سید حسین هاشمی استاندار تهران و محمد سعیدزاده مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند. جهانگیری ضمن گفت و گو با مسافران، از ایستگاه راه آهن بازدید و با مسئولان این ایستگاه صحبت کرد.

ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    اول توسعه خطوط ریلی مثلا ساخت راه آهن ملایر - کرمانشاه و ساخت راه آهن ساوه - همدان

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری