{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 173734

منوچهری در کنفرانس نفت ایران ۲۰۱۷ طی سخنانی اعلام کرد: تحریم ها، توسعه ایران را در زمینه گاز افزایش داد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه در کنفراس نفت ایران ۲۰۱۷ با اشاره به اینکه در دوره تحریم ارتباط ما با بسیاری از شرکتهای بین المللی محدود و در برخی مواقع قطع شده بود افزود: ایران با اتکا به توانمندی های خود توانست فعالیت های توسعه ای را به ویژه در حوزه گاز استمرار بخشد و امروز حدود ۱۸ فاز پارس جنوبی در دست تولید است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، غلامرضا منوچهری در ادامه به دوران پسا تحریم و مهیا شدن امکان داد وستد بین المللی اشاره کرد و گفت: آنچه که در حال حاضر در صنعت نفت دنبال می شود در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

 وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن به نقش اول درمنطقه از لحاظ قابلیت های تکنولوژیک و مدیریتی و اقتصاد اول در خاورمیانه نیازمند به فکر ایده و توان مشارکت پذیری است افزود: متاسفانه در دوره اخیر استهکاک زیادی صرف شد برای اینکه حداقل های لازم پذیرفته شود.

به گفته منوچهری امروز به این درک مشترک و تفاهم ملی با پشتوانه قانونی رسیده ایم که قرار دادهای نفتی یکی از بسترهای همکاری بین ارکان سه گانه باشد.

وی با اشاره به اینکه در شرکت ملی نفت محدود به قردادهای مدل جدید بالادستی نیستیم و در مواردی ممکن است همان مدل قبلی بای بک را به کار ببریم خاطرنشان کرد: در حال حاضر قرار دادهای Epcf تبین شده است در هیات مدیره شرکت نفت در حال مذاکره در این خصوص هستیم.

منوچهری به دخالت دادن دانشگاه ها در مراحل مطالعاتی به ویژه کارهای مخزن اشاره کرد و گفت: براساس رویه ای که وزیر ابلاغ کرده اند بخش نفت و گاز حدود ده دانشگاه را وارد کرده ایم و در قراردادهای جدید نیز حضور پیدا خواهند کرد هم از جهت انتقال تکنولوژی و هم کمک موثری که می توانند در کنار کارفرما به هدایت و راهبری داشته باشند.

به اعتقاد وی در یک تعریف مفهومی و شناخت کافی از ظرفیت های داخلی کشور می توانیم دوره جدید فعالیت نفت و گاز کشور را دوره قوام، شکل گیری و رشد شرکت های ایرانی در بخش نفت گاز تلقی کرد که از شرکای دست دوم به شرکای دست اول و همسطح تبدیل شوند و بتوانند عمق دانش مدیریت پروژه را بر عهده گیرند.

منوچهری یکی از ضعفهای که وجود داشته و در دوره تحریم تشدید شده است را توان تامین مالی یا فایننس پروژه ها عنوان کرد و گفت: حضور شرکای خارجی در این موضوع کمک کننده خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که با شکستن تحریم ها بتوانیم پای شرکت های خصوصی خود را به بازارهای بین المللی باز کنیم و این از زمینه های است که جای کار بسیاری دارد.

وی با تاکید بر اینکه در راستای بهره برداری از میادین نفت و گا تنها به یک قرارداد نیم صفحه ای تهیه بسنده نمی شود افزود: شرکت ملی نفت به نیابت از دولت، توتالیتر و تمام عیار صاحب مخزن و با قوانین بسیار محکم است.

منوچهری ایران را به عنوان یکی از پتانسیل های بسیار خوب هیدروکربنی جهان مغرفی کرد و گفت: در تولید گاز و ذخایر گاز در دنیا اول هستیم همینطور در نفت رتبه سوم تا چهارم را در خدمت داریم.

منوچهری در این کنفرانس از اکتشافات قابل توجهی در سالیان اخیر خبر داد و افزود: این خبر به زودی توسط شرکت ملی نفت و وزارت نفت اعلام می شود و ذخایر ما را به میزان قابل توجهی بالا می برد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری