{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 173394

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ۱۳۹پروژه هدف ماموریت‌های شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از آغاز دولت یازدهم تاکنون در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده است، استفاده کمتر از منابع دولتی و بهره‌گیری بیشتر از توانمندی‌های بخش خصوصی را دو سیاست تامین مالی این شرکت عنوان کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدسعید ایزدی گفت: از آغاز دولت یازدهم تاکنون ۱۳۹ پروژه هدف ماموریت‌های شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده و ۱۴۷ پروژه در حال اجرا است. مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، اولویت این شرکت را بهسازی و نوسازی در محلات ناکارآمد دانست و با اشاره به رویکرد محله‌محوری در اجرای این ماموریت‌ها خاطرنشان کرد: به دنبال فراهم آوردن زیرساخت‌های موردنیاز محلات هستیم که احداث شبکه‌های آب و فاضلاب، جدول‌بندی و آسفالت کوچه‌ها و دسترسی معبر‌ها از جمله این زیرساخت‌ها است. در بخش خدمات روبنایی نیز خانه محله، درمانگاه، مدرسه و... در محلات هدف احداث می‌شود.

 

فاصله‌گیری از اتکا به بودجه دولتی

ایزدی در تشریح سیاست‌های تامین مالی برای اقدامات شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: استفاده کمتر از منابع دولتی و بهره‌گیری بیشتر از منابع و توانمندی‌های شهرداری‌ها و بخش خصوصی به‌عنوان مبنای بودجه‌ریزی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، امید و انتظار می‌رود که سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط نیز در بحث نوسازی بافت‌های ناکارآمد حمایت و همراهی کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بودجه ۴۷۰ میلیارد تومانی شرکت مادر‌تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال ۹۵، تخصیص این بودجه را ناکافی دانست و افزود: با وجود کافی نبودن اعتبارات تخصیص یافته، فعالیت‌های قابل‌توجهی در سراسر کشور با اتکا به توان داخلی شرکت به اتمام رسیده یا در حال اجرا است. وی افزایش حاشیه‌نشینی در کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان و مشهد که به دلایلی نظیر خشکسالی، مهاجرت و جابه‌جایی اتفاق افتاده است را قابل‌تامل و مستلزم اقدامی ریشه‌ای دانست و تصریح کرد: یک‌سوم جمعیت کلان‌شهر مشهد در شرایط غیراستاندارد در حاشیه شهر زندگی می‌کنند که زیبنده این شهر مذهبی نیست. همچنین حدود ۱۱ میلیون نفر در سکونتگاه‌های غیر رسمی که مساحتی حدود ۴۸ هزار هکتار در کشور را تشکیل می‌دهد، ساکن هستند. وی با اشاره به دیگر حوزه‌های مورد تاکید شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، به محدوده بافت‌های تاریخی پرداخت و ادامه داد: در کشور ۱۶۸ شهر با بیش از ۲۵ هزار هکتار محدوده بافت تاریخی شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران تصریح کرد: به دنبال شناسایی مشکلات، برنامه‌ها و سیاست‌هایی برای حل آنها تدوین کرده‌ایم که یکی از این موارد ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است. در زمینه ایمنی، ابعاد ۲۰گانه‌ای مدنظر قرار گرفته و شورای‌اجتماعی را جهت تحقق آن مستقر کرده‌ایم.

ارسال نظر

 • حمید
  ۰ ۰

  فروش اوراق مشارکت شهرداری ها یا اوراق صکوک در بورس - ایجاد صندوق های پروژه در بورس

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستانی که خروج مسکن رو یکسال یا دو سال یا بعد از 1400 و..... پیش بینی می کنند ویا اون رو منوط به افزایش قیمت نفت و دلار و .... می دونند , خواهش میکنم به بعضی موارد که بر رکود مسکن فعلی و آینده تاثیر گذاشته و خواهد گذاشت توجه بفرمائید :
  1- هرم جمعیتی به سمت کمتر شدن داره میره پیک جمعیت جوان از بین رفته و درخواست بازار به اون حد قبل نیست و با افزایش بهای خوار و بار و درکل سطح عمومی قیمتها بعید به نظرمیرسه به حالت قبل برگرده.
  2- در دولت قبل سرمایه انبوهی به سمت بخش مسکن وارد شد که ناشی از فروش نفت 120 دلاری بود و تبدیل به ریال و قسمت اعظمش وارد بخش ملک شد درنتیجه اینکه بازار اشباع شده و تو تمام شهرها کلی خونه نوساز ساخته شده ودست سازندگان ودلالان باد کرده.
  3- قیمت مسکن به صورت جهانی هم رشد نداشته بلکه تو خیلی از کشورها افت داشته خوب بازار ایران هم شامل این مسئله میشه .
  4- مسایل سیاسی تو ایران از جمله تحریم و رکود تو بخشهای بالا دستی صنعت باعث شده درآمد مردم خیلی کم بشه رشد اقتصادی پایین تو چند سال گذشته بودجه خانواده ها رو کم کرده و تمایلی به تعویض یا خرید ملک جدید ندارند كه بعضا به علت بيكاري و ازدواج فرزندان فروشنده و درشرف مستاجر شدن هستند.
  5- تغییر عادت زندگی شهری و زندگی مجردی و کم شدن ازدواج تغییر فرهنگ مردم و تمایل اونا به هزینه تو امور تفریحی به نسبت پس انداز مخصوصا تو بخش مسکن.
  6- افزایش شهرکهای اطراف شهرهای بزرگ که چون قیمت زمین و آورده کمتری میخواهد باعث شده مردم خودشون یا انبوه سازان یا دولتها به شکل مسکن مهر, واحدهای بیشماری بسازند که جوابگوی افراد ضعیف و مهاجران به شهرها تا سالهاي سال جوابگو باشد.
  اگر به موارد بالا نگاه کنیم میبینیم که مسکن دیگه به اون رونق قبل بر نمیگرده مگر اینکه دوباره نفت بشه 120 و درآمد عمومي خانوارها بالا بره و هم زمان سود تسهيلات بانكها هم به زير 5 درصد برس

  7_رکود فعلی مسکن تا سالها بعد بشدت فعلی ادامه پیدا میکنه . الآن بلحاظ اقتصادی رکود مسکن ماهیتش با رکود بازارهای دیگه فرق میکنه و بخاطر قیمتهای سرسام آور و بی نهایت مسخره و فرانجومی نهادینه و ساختاری شده . این یعنی ریشه دواندن رکود به تمام اجزا و مویرگهای بازار املاک و قهر و فرار طولانی مدت خریداران از اون . طرف میره تو اینترنت می بینه یه قصر باشکوه با ده دوازده تا اطاق خواب و استخر و زمین تنیس و بافغ گل و فوق العاده اعیانی و لوکس تو اشرافیترین محله لوس آنجلس زدن یه میلیون دلار . زود اینم خونه خرابه پودر و ماتیک زدشو میزنه چهار هزار میلیون تومن بلکه با فروشش بره اونو بخره تا آخر عمرش عین پادشاهها زندگی کنه . آخه رویاپردازی چقدر ؟ تا کجا ؟ قیمتت منظومه شمسی رو رد کرده بعد میگی چرا هیچکی نمیاد خونه منو ازم بخره !!! اگه هپروت و بازی با عدد و رقم و حلوا حلوا کردنهای بی پایان امونت بده از تو آسمونا بیا زمین یه امتحان بکن . بیا یه ماه قیمتتو بکن یک سوم اونی که الآن زدی . ببین بالاغیرتا" بازم یه مشتری دست به نقد میاد روش . اگه یک سوم ازت نخریدن که مطمئنا" نمیخرن پی ببر چقدر از مرحله پرتی و این رکود تا قیمتگذاری مثل الآنه پایانی نداره .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری