{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 168814

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تاسیس «شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای» که زیر نظر شرکت راه‌آهن فعالیت می‌کند،گفت: با توجه به تغییر مدل سکونت‌پذیری و شکل‌گیری کلان‌شهرها، هم‌اکنون ۵۰ درصد جمعیت در کلان‌شهرهای کشور زندگی می‌کنند که با توجه به وضعیت آلودگی هوا و جابه‌جایی از پیرامون به این مناطق، حمل و نقل حومه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، عباس آخوندی با بیان اینکه روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حومه وارد تهران می‌شوند، گفت: بنابراین توجه به حمل و نقل عمومی بسیار مهم و کاری ضروری و بنیادین است.

به گفته آخوندی با این مصوبه شاهد تحول نظام و ساختار حمل و نقل مسافر خواهیم بود که شرکت راه‌آهن باید خود را برای اجرای این مصوبه آماده کند. وی گفت: اگرچه این مصوبه باید از ابتدای سال ۹۶ اجرا شود اما انتظار می‌رود شرکت راه‌آهن از همین لحظه شروع به برنامه‌ریزی برای تعریف ساختار شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای کند.

وی با اشاره به مساله وارونگی هوا در فصل زمستان و تشدید آلودگی هوا در این فصل بیان کرد: یکی از اقدامات مهم در جهت کاهش آلودگی هوا تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای به شمار می‌رود. علاوه بر این هرچه تردد خودرو کمتر شود ایمنی، آسایش، دقت و نظم در زندگی مردم افزایش خواهد یافت.

وزیر راه‌و‌شهرسازی در ادامه خاطرنشان کرد: حمل و نقل حومه‌ای فقط شامل جابه‌جایی مسافر نیست و در واقعیت قادر به تغییر رابطه سکونت‌گزینی و پیرامون خواهد بود، به‌طوری که موجب کاهش شدت علاقه مردم به زندگی در کلان‌شهرها خواهد شد.

آخوندی با اشاره به اهمیت بحث مدیریت تحول در شرکت‌ها و سازمان‌ها گفت:در صورتی که مدیران مناطق از فردا موظف به مدیریت قطارهای حومه‌ای شوند با مدل‌های برنامه‌ریزی و ساختاری کاملا متفاوتی روبه‌رو خواهند شد، لذا پرورش مدیرانی که بتوانند بار مسوولیت‌های موجود را پوشش دهند از اهمیت بالایی برخوردار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری