{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 167628

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی التهابات بازار ارز در جلسه روز شنبه کمیسیون اقتصادی با حضور مسعود پزشکیان، نایب رییس اول مجلس، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی خبر داد.

محمد رضا پورابراهیمی داورانی اظهار داشت: به دلیل التهابات موجود در بازار ارز و کاهش ارزش پول ملی و آشفتگی در نرخ ارز، جلسه مشترک تخصصی ویژه ای در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی افزود: در روزهای گذشته با وجود رونق بازار سوداگری ارز، بانک مرکزی نتوانسته به صورت موثر بازار ارز را مدیریت کند و فاصله ایجاد شده در قیمت نرخ ارز آزاد با نرخ ارز مبادله ای باعث شده زمینه برای ایجاد رانت اقتصادی به وجود آید که این موضوع غیرقابل قبول است.

پور ابراهیمی گفت: با وجود اینکه حدود چهار سال از وعده دولت در زمینه یکسان سازی نرخ ارز گذشته اما این مهم تاکنون اجرایی نشده است و از طرفی باید گزارشی نیز از برداشت درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت ارائه شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآوری کرد: در جلسه روز شنبه علاوه بر بررسی موضوعات ذکر شده، راهکارهای ساماندهی بازار ارز بررسی می شود.

ارسال نظر

  • شیری
    ۰ ۰

    شما مقصرین واقعی نرخ ارز را اوردید مجلس تا با ان ها مشکرت کنید نرخ سنا و نرخ ارز مبادله ای را چک کنید تا متوجه عرایض بنده شوید . شاید هم می دانید ولی به ان ها فرمودید حقوق ها پرداخت شد ی مدتی نرخ را پایین بیاورید تا جامعه از التهاب بیفتد دوباره از 20 دی بالا برید تا حقوق وی ماه را نیز پرداخت کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری