{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 166105

لزوم داشتن برنامه بلندمدت برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای نخستین بار در بودجه امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال به شرکت های کوچک و نزدیک به متوسط اختصاص یافت، گفت: اولویت تخصیص بودجه با بنگاه های کوچک و متوسط است.

علی ربیعی جمعه در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان خراسان شمالی در بجنورد گفت: در این راستا تبصره ها را محکم تر کردیم و خود من شرکت های بزرگ را خط زدم زیرا که 700 هزار شغل ایجاد شده در بنگاه های خرد و کوچک اتفاق افتاده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برای ایجاد سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ باید بر اساس برنامه بلند مدت و مطالعه در تمام زمینه ها صورت گیرد افزود: باید در ایجاد چنین پروژه ها جانمایی درست داشته باشیم.

وی اشاره ای به جمع آوری و تعطیلی هفت واحد تولیدی فولاد در کشور کرد و گفت: متاسفانه این واحدهای بزرگ درست جانمایی نشده بودند.

وی به کارخانه چوب در منطقه ای از کشور اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه تجهیزات خوبی در این مجموعه گردآوری شده بود اما این منطقه یک متر مربع هم جنگل نداشت، این پروژه بدون مطالعات اول راه اندازی شده بود که از این قبیل پروژ در کشور زیاد دیده می شود.

وی اظهار کرد: یک میلیارد و 500 میلیون دلار هم برای استان های کم برخوردار برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده که شامل استان خراسان شمالی هم می شود که این امر زندگی مردم را به شکل ملموس تغییر خواهد کرد.

وی بار دیگر بر ایجاد اشتغال در واحد های خرد و کوچک تاکید کرد و گفت: به ازای هر یک شغل در پتروشمی 12 میلیارد تومان مورد نیاز است در حالی که در واحدهای کوچک با کم ترین کمک شغل ایجاد خواهد شد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به منظور شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی پنجشنبه شب وارد بجنورد شد.

علی ربیعی به عنوان جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی انتخاب شده است.

مهر ماه امسال هم،علی ربیعی به استان خراسان شمالی سفر انجام داد و در این سفر در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی شرکت و آخرین وضعیت صنایع و بخش های مختلف تولیدی و اقتصادی استان در راستای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی بررسی کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری