{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 165917

افزایش ٢.٥ درصدی نرخ مشارکت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید امسال را سال رونق اقتصادی و شکوفایی و سال پیش رو را سال جهش اقتصادی می داند.

علی ربیعی چهارشنبه شب در پایان نشست مشترک خانه احزاب که درمجموعه تلاش تهران برگزار شد، افزود: جلسه امروز نشان داد که دولت و نهادهای مدنی می توانند درکنار هم بنشینند و به صحبت های همدیگر گوش دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی شعار نشست امروز را ائتلاف برای حل مسایل ایران عنوان کرد و گفت: شایستگی ملت ایران بیش از اینهاست و کار بزرگی برای حل مشکلات مردم در پیش داریم.

وی یادآور شد: دولت به فعالیت احزاب و نهادسازی مدنی اعتقاد دارد به طوریکه وزارت کار نقش بزرگی در نهادسازی مدنی داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به حقوق شهروندی اعتقاد دارد و اعتدال به مثابه نظریه و روش کار دولت است.

وی نشست امروز را گامی مهم برای گفت و گوهای اجتماعی دانست و افزود: دولت ها می آیند و می روند اما آنچه می ماند، نهادهای مدنی است. صدای مردم به ویژه صدای فقرا باید از طریق نهادهای مدنی شنیده شود.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وقتی نهادهای مدنی در جامعه وجود نداشته باشد، افراد غیر مسوولانه سخن می گویند.

وی با اشاره به انواع فقر در حوزه های مختلف گفت: حاشیه نشینی علل مختلفی دارد و این طور نیست که رابطه خطی بین پدیده فقر، اعتیاد و برخی آسیب های دیگر وجود داشته باشد.

ربیعی گفت: با وجود بسیاری مسایل، برجام دستاورد بزرگی برای کشور به ارمغان آورد و امنیت ما سخت کوشی، قدرت ملی و در کنار هم بودن است.

وی ادامه داد : سه سال پیش در شرایط خوبی به لحاظ بین المللی نبودیم اما با دیپلماسی درست توانستیم رژیم صهیونیستی اسراییل و جناح افراطی را در آمریکا ناامید کنیم.

ربیعی با بیان اینکه در دولت یازدهم برای نخستین بار دستمزد بر تورم پیشی گرفت، افزود : هم اکنون بیش از دو میلیون بشکه نفت صادر می کنیم و این در حالی بود که داشتیم در صادرات نفت به صفر می رسیدیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت : سال گذشته سه درصد رشد داشتیم و امسال هم رشد بالایی را تجربه می کنیم.

وی خالص اشتغال در دولت های نهم و دهم را ٨٠ هزار شغل عنوان کرد و گفت: ٤.٥ میلیون دانشجو داریم که با تاخیر وارد بازار کار می شوند.

ربیعی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت ٢.٥ درصد در کشور افزایش یافته است، گفت: این افزایش می تواند به دلیل افزایش امید در جامعه باشد.

وی خاطر نشان کرد : سال گذشته ٧٠٠ هزار شغل در کشور ایجاد شد که این امر گام بزرگی بود و امیدواریم این روند در سال 95 افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اعتماد بین مردم و حاکمیت گفت: بهترین حالت این است که مردم به خود و حاکمیت اعتماد داشته باشند و احزاب در این مورد می توانند کمک شایانی در این زمینه ایفا کنند.

ربیعی ادامه داد: اگر افراد به خود و حاکمیت بی اعتماد باشند، نتیجه بروز آسیب هاست.

وی بیان داشت: معتقدم اگر مردم به خود اعتماد و به دولت بی اعتماد باشند، نتیجه آن شورش اجتماعی است و اگر مردم به خود اعتماد نداشته و به دولت اعتماد داشته باشند، نتیجه این روند پایدار نخواهد ماند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۹ ۱۵

  سال بعد سال افزايش پنجادر صدي قيمت مسكن خواهد بود ما همواره سرمايه مان را به صورت ملك ودلار نگهداري مي كنيم واصلاً به حرف هاي شما اعتماد نمي كنيم

  • وحيد
   ۸ ۶

   چطوري دلال
   مسكن كه فاتحش خوندس داداچ
   شما دل خودتو صابون نزن

  • رضا
   ۹ ۲

   شما كه مسكناتو توي گرني فروختي به ملت و پواشو خابوندي بانك چن ساله داري سودشو ميگيري دلال عزيز
   اينجام دست از هيجان ايجاد كردن بر نميداري؟

  • ناشناس
   ۳ ۰

   دلار که طی دو ماه بیست وپنج در صد گرون شد مسکن در طی سه سال بیست وپنج درصد ارزان شد دلار چه دخلش به مسکن که اینارو کنار هم میزاری

 • حامد
  ۱۱ ۰

  بعله مشخصه سال افزایش فشار بیشتر بر ریال و افزایش بی ارزشی پول ایران

 • اشکان
  ۹ ۰

  این بابا داره شوخی میکنه یا جدی میگه؟
  رونق و بعدش جهش اقتصادی باشه پیشکش... شما کمی و فقط کمی از دلال بازیهای خود دولت و بانکها و عمق رکود کم کنید.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  حالا بذار ترامپ بیاد سر کار شاید دوباره تحریمتون کرد رشد اقتصادی مثل سال 93 منفی نیم درصد بشه

 • فرشید
  ۶ ۰

  واقعا خنده داره ؟از سال 92 هر سال قراره سال بعد رونق اقتصادی باشه و هرسال بدتر از پارسال؟رکود تورمی ادامه دار فقط تونستند بخش مولد ساختمان رو فریز کنند بخشی که حداقل بیست حرفه مستقیم به اون وابسته هستند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینکه قیمت دلار بالا بره به مسکن ربط داره یا نه برمیگرده به این که ریال ارزشش کم میشه تورم اینطوری میشه بعد مطمئن باشید از همین راکدی نهایت سود رو دولت برده وخیلیها وامهای 60الی70تومنی گرفتن که بعدا میبنند دو برابر اون رو باید پس بدن پس مسکن خیلی گرونتر از اون چیزی که فکر کنند براشون تموم شده وسودشم بانکها بردن ما چکاره ایم اصلا در هر شرایط که فکر کنید بازنده مردم هستند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری