{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 165840

محمدرضا نعمت‌زاده:

باوجود افزایش قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی و تایید این موضوع از سوی اتحادیه‌های تولید و فروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت افزایش قیمت را برای لوازم خانگی داخلی منتفی دانست و گرانی لوازم خانگی خارجی را نیز متاثر از کالاهای قاچاق عنوان کرد.

محمدرضا نعمت‌زاده، امروز چهارشنبه، در حاشیه افتتاح کمپین بانوی ایرانی- خرید کالای ایرانی (از یلدا تا نوروز) گفت: افزایش قیمت لوازم خانگی خارجی مربوط به افزایش نرخ دلار نیست و این موضوع به قاچاق کالا بر می‌گردد. چندی پیش افرادی به سمت خرید و فروش کالا و لوازم خانگی خارجی به صورت کالای قاچاق رفتند که بعد از برخورد با این پدیده و کاهش عرضه این کالا در بازار این دسته محصولات و کالاهای خارجی با افزایش قیمت روبرو شدند که این به صورت مقطعی بود و وضعیت به حالت عادی برگشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی همچنین با بیان اینکه تمرکز ما روی تولید کالای ایرانی است و علی رغم اظهارات رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی که افزایش پنج تا شش درصدی لوازم خارجی را تایید کرده بود، اضافه کرد: لوازم خانگی ایرانی در سطح بازار افزایش قیمت نداشته است و باید مردم برای تقویت این حوزه به سمت خرید کالای ایرانی حرکت کنند.

بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال نکردند

نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی گفت: زمانی که طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی مطرح شد سود تسهیلات بانکی حدود ۲۱ درصد بود که با نرخ سود تعیین شده در طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای داخلی چند درصد تفاوت داشت و بانک‌ها نتوانستند با توجه به منابع مالی موجود مابه‌التفاوت سود بانکی این طرح را تامین کنند برای همین تلاشی در ترویج این طرح انجام ندادند که در نهایت موجب عدم استقبال مردم از این طرح شد.

وی افزود: در عین حال طرح‌های دیگری از کارت اعتباری خرید کالا از طرف بانک مرکزی تعریف شده که جزئیات آن را ندارم اما در حال انجام است.

ارسال نظر