{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 165812

خبرگزاری رویترز گزارش داده که ایران تا در چند هفته آینده و قبل از ۲۰ ژانویه(اول بهمن) نخستین هواپیمای خریداری شده خود از ایرباس را تحویل می‌گیرد.

خبرگزاری رویترز اعلام کرده که این هواپیمای ایرباس a321 طی چند هفته آینده تحویل ایران می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، اولین جت های مسافری ایرباس باید اواسط ژانویه به دست ایران برسد. ایران قرارداد خرید ۸۰ هواپیمای مسافربری از ایرباس را هفته گذشته نهایی کرد. از نظر زمان بندی پیش بینی می شود که اولین ایرباس a321 قبل از 20 ژانویه 2017،یعنی پیش از آغاز فعالیت رسمی ترامپ به عنوان رییس جمهور به ایران برسد.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد این هواپیمای ایرباس a321 آخرین مراحل آماده‌سازی خود را برای تحویل به ایران‌ایر طی می‌کند.ٖخانواده ایرباس ای۳۲۰ خانواده‌ای از هواپیمای لاغر پیکر از هواپیمای مسافربری ساخته شرکت ایرباس است.

ساخت ایرباس ای۳۲۰ از سال ۱۹۸۴ آغاز شد و نخستین بار در ۲۲ فوریه ۱۹۸۷ در تولوز فرانسه به پرواز درآمد و در ژوئیه سال بعد در اختیار شرکت هواپیمایی ایر فرانس قرار گرفت. این هواپیما از گروه هواپیماهای ایرباس سری ای۳۲۰ به حساب می‌آید. دیگر هواپیماهای این سری عبارتند از: ایرباس ای۳۱۸، ایرباس ای۳۱۹ و ایرباس ای۳۲۱. ایرباس آی 321 که تصاویر آن با آرم ایران‌ایر منتشر شده شباهت زیادی با ایرباس آ-۳۲۰ دارد اما دارای بدنهٔ کشیده‌تری است و توانایی جابجایی تعداد بیشتری مسافر را دارا است. ساخت ایرباس آ-۳۲۱ از سال ۱۹۸۹ آغاز شد و نخستین بار در ۲۰ اسفند ۱۳۷۳ (۱۱ مارس ۱۹۹۳) به پرواز درآمد.

مشخصات فنی:

ایرباس آ-۳۲۱ دارای دو موتور توربوفن در زیر دو بال است.

فاصله نوک دو بال: ۳۴٫۱ متر

طول: ۴۴٫۵ متر

ارتفاع: ۱۱٫۸ متر

ظرفیت مسافر: ۲۲۰ نفر

بیشینه سرعت: ۰.۸۲ ماخ (۸۷۰ کیلومتر بر ساعت)

محدوده پرواز: ۴۳۰۶ کیلومتر

ارسال نظر