{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 158791

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات گسترده دولت تدبیر و امید برای اشتغالزایی در کشور گفت: برنامه های موثری برای بخش اشتغال پیش بینی کرده ایم.

علی ربیعی که به نمایندگی از رییس جمهوری به شهرستان 600 هزارنفری فردیس در جنوب شرقی کرج سفر کرده است، عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: یکی از برنامه ها تثبیت اشتغال است که دولت برای آن وقت زیادی گذاشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: روی کارآمدن دولت تدبیر و امید با دوره ی ریزش و تعطیلی کارگاه ها مواجه شد که برای رفع این مشکل در استان ها کارگروه هایی برای سرپا نگه داشتن بنگاه ها و مرتفع کردن مشکلات آنها تشکیل داده شد.

ربیعی گفت: مسیر دیگر برای توسعه اشتغال، اختصاص بیش از 160 هزار میلیارد ریال منابع بانکی برای احیای صنایع مشکل دار و کم ظرفیت است که از تعطیلی این صنایع جلوگیری می کند.

وی بیان داشت: خوشبختانه نرخ مشارکت امید برای پیدا کردن شغل در کشور 3 درصد افزایش پیدا کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اکنون برنامه رشد فراگیر اشتغال در تمام استان ها طراحی و اجرایی شده است که براساس آن مشاغلی که دارای ظرفیت مناسب هستند با کمک سازمان آموزش فنی و حرفه ای دوره های آموزشی در این بخش ها برای فراگیران برگزار می شود.

وی بیان داشت : سال گذشته 700 هزار شغل ایجاد کردیم اما 500 هزارنفر دیگر هنوز نتوانتسه ایم شغل برایشان ایجاد کنیم اما با ایجاد همین 700 هزار شغل توانستیم امید را بالا ببریم و سرعت دولت در بخش اقتصادی بیشتر از گذشته شده است.

ربیعی گفت:چیزی که می تواند زندگی مردم را متحول کند این است که در زمینه وضعیت موجود دراستان ها کانون های حرکتی ایجاد کنیم و براساس آن طرح تکاپو درالبرز و دیگر مناطق کشور اجرایی شده است ، از مجلس درخواست کردیم اگر منابع مالی به ما بدهد تحول خوبی ایجاد می شود.

*** تصویب پرداخت ماهانه 200 هزار ریال حق مسکن به کارگران

ربیعی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد که هیات وزیران برای حق مسکن کارگران ماهانه 200هزارریال تصویب کرده که از شهریور ماه امسال برای این قشر محاسبه می شود.

وی بیان داشت : امسال ما شاهد رشد 5 درصدی در رشد اقتصادخواهیم بودیم و در تلاش هستیم که سهم نفت را از رشد اقتصادی کم کنیم ، براین اساس اقتصاد را پیش بینی پذیر کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مراکز مطالعاتی جهانی بزرگترین اقدام دولت تدبیر و امید را درایران کنترل تورم اعلام کرده اند که البته کنترل تورم به معنای ارزانی نیست اما مردم فقیرتر نمی شوند و با این کنترل برای اولین بار سیاست مزد و حقوق بر تورم پیشی گرفت.

وی ادامه داد: اکنون سیاست های دولت تدبیر و امید به گونه ای است که دیگر شاهد ایستادن مردم درصف سکه و ارز نیستیم ، بازار ارز هم قابل پیش بینی تر شده است .

وی گفت: قرار بود پیش از دولت تدبیر و امید نرخ سود بانکی تک رقمی شود ولی به 31 درصد هم رسید این کارها با بخشنامه ها صورت نمی گیرد اما اکنون ما روی 18 درصد ایستاده ایم و می خواهیم پایین هم بیاییم.

وی با اشاره به فعالیت های پژوهشگاه مواد وانرژی کشور در البرز گفت : در این پژوهشگاه کارهای دانش بنیان خوبی صورت گرفته که تمام افرادی که دراین مجموعه فعالیت دارند از دانش آموختگان مراکز آموزش عالی معتبر و شاخص کشور هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری