{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 158203

جامعه نیاز به سلامت و امنیت روانی دارد

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بزرگترین ویژگی دولت تدبیر و امید را مسوولیت پذیری و دنبال کردن خیر عمومی عنوان کرد.

علی ربیعی روز دوشنبه در نخستین همایش مسوولیت اجتماعی کشور با شعار« هوای هم را داشته باشیم، مسئولانه زندگی کنیم» که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به این که از اوایل فعالیت دولت یازدهم در حوزه فرهنگ نقاط ضعف جامعه بررسی شد، افزود: می شود رشد اقتصادی، کاهش نرخ تورم و دیگر شاخص های اقتصادی را تدبیر کرد، اما موضوع حل آسیب های اجتماعی دشوار است و نیاز به حرکت همه مسوولان و مردم دارد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که متاسفانه در سال های گذشته بی مسوولیت های زیادی در قبال جامعه صورت گرفته است،گفت: بر اثر این بی مبالاتی به جامعه عادات ناخوشایندی شکل گرفته است که برای محو آنها باید همه نهادها، دولت و مردم دست به دست هم دهند.

به گفته ربیعی جامعه نیاز به سلامت و امنیت روانی، امنیت اخلاقی و امنیت اجتماعی دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که نیازمند هستیم جامعه را پر از شادی و نشاط کنیم ،افزود: جامعه ای نیاز داریم که امیدوارانه و با اطمینان از فردای بهتر امروز را با شادی و تلاش طی کند.

ربیعی با بیان این که دولت در این زمینه نقش دارد و باید در این زمینه با گروه های اجتماعی همکاری کند، تاکید کرد، همه تلاش ها باید در جهت این باشد که بتوانیم با شرایط بهتری در کنار هم زندگی کنیم.

وی ضمن اعلام این که سند مسوولیت اجتماعی بزودی تهیه می شود، تاکید کرد، مردم نیاز به آرامش دارند و دولت یازدهم همه تلاش خود را کرده است که این آرامشی که در سال های گذشته به دلیل بی تدبیری بر جامعه حاکم شده بود را دوباره برگرداند و این مهم را در سه سال گذشته به طور جد پیگیری کرده است.

ربیعی از ویژگی های مهم دولت یازدهم را «فروتنی» عنوان کرد و گفت: دولت در هر جایی که نمی تواند مشکل را با مردم در میان می گذارد و دست خود را برای همیاری به سوی مردم دراز می کند، زیرا معتقد است باید مشکلات را حل کرد و اگر من نتوانستم از مردم کمک می گیرم و این ویژگی فروتنی است.

وی گفت: دولت خود را در برابر نابرابری جامعه مسوول احساس می کند و به نقش مردم و سازمان های مردم نهاد اعتقاد دارد.

ربیعی معتقد است، هر ایرانی باید در قبال دیگران مسوول باشد، به گونه ای که بیاموزیم شانه های خود را برای عبور کسانی که می خواهند برای مردم کاری انجام دهند پایین بیاوریم.

وی بر احیای خصلت های خوب مردم ایران زمین تاکید کرد تا نسل های آتی این ویژگی ها را فراموش نکنند، به عبارتی باید یکی برای همه و همه برای یکی را بیاموزیم.

در همایش امروز تنی چند از وزیران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان دولتی حضور داشتند.

قرار است در این همایش جایزه و نشان ملی مسوولیت اجتماعی ایران با عنوان جایزه شهید دکتر فیاض بخش به سازمانها، نهادها، موسسات و ارگان های فعال در عرصه مسوولیت اجتماعی بویژه در حوزه سلامت، رفاه و تامین اجتماعی اهدا شود.

برای دادن این جایزه شاخص های بهبود فرآیندهای سلامت و رفاه اجتماعی، میزان مشارکت های مردمی، شیوه های موثر ارتقای کیفیت خدمات در مسیر رفاه اجتماعی عمومی و استانداردهای خدمات سلامت اجتماعی ملاک قرار گرفته است.

هدف اصلی اهدای این جوایز ایجاد زمینه های لازم برای ارتقای سطح سلامت و بهبود کیفیت خدمات با مشارکت نهادهای اجتماعی اعلام شده و گروه های هدف نشان مسوولیت اجتماعی ایران هم رسانه ها، موسسات خیریه، اشخاص حقیقی، موسسات، نهادها و سازمان های دولتی، صاحبان کالا و خدمات بخش خصوصی، انجمن ها، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد، پژوهشکده ها، دانشگاه ها و موسسات علمی و آموزشی هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری