{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 153411

انتخاب مهارت در کنار رشته دانشگاهی الزامی شد

با دستور رئیس جمهور،قرار است از طریق رایزنی با دانشگاهها شرایطی فراهم شود که دانشجویان در زمان ورود به دانشگاه و همزمان با انتخاب رشته،یک مهارت انتخاب کنند.

علی ربیعی از افزایش میزان ساعت ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای طی چند سال‌ اخیر خبرداد و گفت: علاوه بر این،  رشته‌های جدید متناسب با هر استان ایجاد شده  و یکسری آموزش‌های سیار در روستاهای محروم در حال ارایه است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، وی با انتقاد از تخصیص بودجه ضعیف به موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزود: اگر بودجه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزایش یابد، اقدامات جدی‌تری را آغاز خواهیم کرد.

این عضو کابینه دولت یازدهم گفت: آقای رئیس جمهور تأکید کرد که از طریق ارتباط با دانشگاه‌ها، آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای پیگیری و دنبال شود که بر این اساس، «مهارت» در میان دانش‌آموختگان دانشگاهی در آینده مطرح و با رایزنی با دانشگاه‌ها شرایطی فراهم شود که دانشجویان در زمان ورود به دانشگاه و همزمان با انتخاب رشته، یک مهارت انتخاب کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره وجود پیش‌شرط مهارت‌آموزی قبل از گرفتن دیپلم در مدارس، گفت: این موضوع مطرح شده اما مصوبه‌ای در خصوص آن وجود ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره راهکارهای اشتغال‌زایی برای جوانان با تاکید بر اینکه هر جوان باید به دنبال آموزش حداقل یک مهارت برود گفت: در حال حاضر حتی کشورهای توسعه یافته، موضوع کسب مهارت را در صدر برنامه‌ها و اهداف توسعه اشتغال خود قرار دارند و این اطمینان به جوانان داده می‌شود که اگر هر ایرانی به دنبال آموختن حداقل یک مهارت برود مدت زمان بیکاری وی طولانی نخواهد بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  طرح شکست خورده کاد

 • ناشناس
  ۴ ۰

  دربازار ايران براى توليد بيشتر لوازم خانگى مواد غذايى وخيلى ازرشته هاى ديگر جايى جود ندارد كسب مهارت دراين رشته ها مشكل قابل توجهى از فارغ التحصيلان را كم نمى كندبايد دررشته هاى نو كه ماتوليدى نداريم بكمك پاركهاى علم وفن اورى جوانان را اموزش دهيم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اساتید و آموزگاران دانشگاه ها و آموزشگاه های دولتی خودشان در رشته و درس مهارتی و کارگاهی ناتوان و بیسواد و پیشینه هستند. دروس و کتاب ها بیسود و ناکارآمد برای کار و صنعت و مهارت می باشد.
  همین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دوره های بروز و کاربردی ندارد و مدیریت زمانی و مسیولیت آموزش مدیریت نمی شود... شرم آورست در این زمانی که زندگی می کنیم با این همه پتانسیل و دارایی و مغزها اما تنها خروجی آن خاکسترست.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری