{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 147529

مذاکره با ایرباس ادامه دارد

آخوندی از ورود ۱۴ خط کشتی‌رانی بزرگ به بنادر ایران خبرداد.

وزیر راه و شهرسازی  عنوان کرد: چهارده خط کشتی‌رانی بزرگ به بنادر ما می‌آیند و هزینه مضاعف پهلوگیری کشتی‌ها در جنوب خلیج فارس و جابه‌جایی کالا با کشتی‌های کوچک رفع شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران گقت: در حوزه دریا بخش اعظم مشکلات حل شده است و همه خطوط کشتی‌رانی جهان می‌توانند به بنادر ما بیایند و پهلوگیری کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیمه کشتی‌ها برقرار شده است گفت: دریا محیط کار بین‌المللی است و چون ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساحل داریم باید سهم خود را از بازار جهانی دریانوردی به دست آوریم.

وی ادامه داد: همه مواردی که دنبال می‌کنیم این است که ملت ایران چگونه از بازار بزرگ جهانی دریا سهم به دست آورند.

آخوندی با اشاره به این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعال صنعت دریانوردی حضور دارند و همکاری بین‌المللی آنها شروع شده است و شرکت‌های ایرانی به دنبال افزایش سهم خود در بازار جهانی دریا هستند.

وی با بیان این که به دنبال حمایت صنعت دریا هستیم تأکید کرد: ما ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار پس‌کرانه در بندر شهید رجایی داریم و طی سه سال اخیر ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه شده است و در بنادر دیگر امام خمینی (ره) و چابهار هم سرمایه‌گذاری داریم.

حمایت از صنعت دریا

وی با بیان اینکه ما حمایت از صنعت در ساحل دریا دنبال می‌کنیم گفت: در پالایشگاه ستاره خلیج فارس که به زودی افتتاح می‌شود، دنبال این هستیم که به محض فعال شدن صادرات مشتقات نفتی را از خام فروشی به تدریج به سوی فروش فراورده ببریم و همزمان با این بحث، بندر خشک آپرین را داریم که گمرکات به درون خاک سرزمین اصلی می‌آید .

وی گفت: وقتی کشتی وارد می‌شود بدون عملیات گمرکی مستقیم کالا روی ریل می‌رود و عملیات گمرکی در بندر خشک در سرزمین انجام شود که این امر امکانات بندری را افزایش می‌دهد و به سود اقتصاد است.

آخوندی همچنین با بیان اینکه درحال مذاکرات نهایی مالی درباره ایرباس هستیم گفت: ما مذاکرات حقوقی را داریم و به همین منظور نمایندگان ایرباس و بوئینگ این هفته برای تکمیل مذاکرات وارد ایران شده و مذاکرات فنی ادامه می‌یابد.

به گفته وزیر راه وشهرسازی در بسیاری از تایپ‌های هواپیما انتخابات انجام شده که با سرعت درحال پیگیری است البته در عقد قراردادها همه ریزکاری‌ها را مدنظر قرار می دهیم.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری