{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 143409

اقتصادی شدن فرودگاه‌ها، در گرو نوسازی ناوگان هوایی

وزیر راه و شهرسازی از استقبال این وزارتخانه از سرمایه‌گذاری در محور توسعه هواپیماهای کوتاه برد خبر داد و گفت: ۶۰ فرودگاه کشور به دلیل پروازهای کم سود اقتصادی ندارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فردا، عباس آخوندی از انجام گرفتن 80 درصد پروازها در هشت فرودگاه کشور خبر داد و بیان داشت: تعداد زیادی از فرودگاه‌ها که حدود 60 مورد است به دلیل اینکه پروازهای کمی دارند، استفاده از آنها اقتصادی نیست.

وزیر راه و شهرسازی درباره سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در زمینه تجاری‌سازی فرودگاه‌های کشور گفت: لازمه اقتصادی شدن این فرودگاه‌ها این است که ناوگان هوایی را نوسازی کنیم و با افزایش پرواز بتوانیم نرخ بهره‌وری از فرودگاه‌ها را افزایش دهیم.

آخوندی با اشاره به سیاست اقتصاد مقاومتی مبنی بر افزایش نرخ بهره از سرمایه‌های موجود، افزود: نخستین موضوع تلاش برای بهره‌وری مستقیم از 60 فرودگاه است.

آخوندی توسعه فرودگاه‌ها براساس عملکرد آن برای سرشکن کردن هزینه‌ها را گام بعدی بیان و تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه نوسازی ناوگان در تلاش برای داشتن هواپیماهای با برد کوتاه هستیم که در فرودگاه‌های با مقیاس کوچک‌تر با فاصله‌های کمتر نسبت به مراکز جمعیتی داشته باشیم.

وی با اشاره به فرودگاه‌ شهرستان‌های رامسر، نوشهر و ساری خاطرنشان کرد: هدف استفاده از هواپیماهای با برد کوتاه توانایی استفاده مکرر از آنها است و آسایش بسیار خوبی را برای مردم فراهم می‌کند.

آخوندی با اشاره به اینکه هواپیماهای کوتاه برد می‌تواند محور توسعه باشند، گفت: افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند می‌توانند با دسترسی به سیستم حمل‌ونقل سریع برای استفاده از ظرفیت‌های توسعه در بخش‌های ظرفیت تجاری و هم ظرفیت گردشگری نقش بسیار موثری داشته باشند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    به درک. اونجايي که حقوقهاروبه ریال میپردازند وهزینه ها بادلار آزاد حساب ميشه عقل کل ها فکر اینجاشو نکرده بودند. روزی برسه که فرودگاه که هیچ اوضاع آب آشامیدنی هم به یک کابوس تبدیل ميشه. مگرخداوند روبروی ظلم چقدرصبوراست؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری