{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 136639

ربیعی: از وضعیت نابرابر استان‎ها ناراحتیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از وضعیت نابرابر استان‎ها ناراحتیم و این موضوع قابل توجه است.

 علی ربیعی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان بیان کرد: از وضعیت نابرابر استان‌ها ناراحتیم و این موضوع قابل توجه است. چند دهه است که در کشور برنامه‌هایی اجرا می‌شود اما هنوز این نابرابری حل نشده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی اضافه کرد: هیچ استانی به توسعه نمی‌رسد مگر کانون نظر و وحدت در خود آن شکل گیرد. از درون استان باید فکر شود و در مورد مسائل خود بیندیشند. در لرستان این ظرفیت وجود دارد و می‌تواند به رشد برسد.

ربیعی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اصل اول و بنای اصلی اندیشه محوری و حرکت حول محور رهبری بوده و عمق استراتژی دولت نیز همین موضوع است، ادامه داد: دستگاه‌ها باید با هم کار کنند و بنای دولت کار با تنش کم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: از اصول دیگری که دولت به آن پایبند است حرکت اخلاقی است و در راستای اخلاقی کردن دولت و مردم پیش می‌رود. با توجه به پدیده‌هایی که رخ داد باید جامعه را به سمت امر به معروف و نهی از منکر پیش ببریم و اساس دولت عقلانیت است.

وی یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید به رشد ۸ درصد برسیم تا بگوییم دولت هستیم و اگر نتوانستیم به رشد معقولی برسیم دیگر در منطقه قدرتی نداریم. از همه مدیران درخواست می‌کنیم که بیش از قبل کار کنند و در کنار هم باشند.

ربیعی تصریح کرد: دولت دکتر روحانی دولت اجماع و مدارا است، باید با مردم کار کنیم. سیاست دولت مبارزه با فقر و حرکت به سوی توسعه است برای همین به روی اجماع گفت‌وگو تاکید داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در لرستان ۶ واحد داریم و یک طرح عملیاتی را نیز به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان تعهد می‌دهیم که اجرایی کنیم و در عمر این دولت انجام دهیم. استان ۶۰۷ میلیارد تومان درآمد دارد که ۹۳۲ میلیارد نیز هزینه‌های آن است. به عبارتی حدود ۳۰۲ میلیارد تومان مابه‌التفاوت درآمد و هزینه در استان است.

وی خاطرنشان کرد: در استان ۴۹۳ هزار نفر جمعیت فعال وجود دارد که ۴۰ درصد بیکار هستند. ۷۱۹ تعاونی راکد داریم که ۲۰ درصد آن را می‌خواهیم فعال کنیم. ۵۷۰ واحد صنعتی نیز ظرفیت خالی دارند. فولاد و پتروشیمی مشکل اقتصاد استان را حل نمی‌کنند و باید بنگاه‌های کوپک را به هم زنجیر کرد تا فروش داشته باشند.

ربیعی بیان کرد: نرخ بهره پایین آمده است قطعا به سمت سیاست‌های مولد پیش خواهیم رفت. باید کلینیک‌های استانی راه‌اندازی کنیم. کاهیدن درد و رنج مردم تنها وظیفه اداری ما نیست بلکه تکلیف دینی و شرعی همگی ماست. مردم کارفرمای ما هستند که باید رنج آنها را کم کنیم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۸ ۰

  سیسات دولت مبارزه با فقیر است!!

  • ناشناس
   ۱۱ ۰

   گل گفتی

 • حمید
  ۶ ۱

  مافیای اصفهانی ها رو از دولت بندازین بیرون
  کل کشور درست میشه

 • ناشناس
  ۶ ۰

  فعلا فقر روز به روز بیشتر شده.

 • ناشناس
  ۵ ۰

  با ایجاد اشتغال و مبارزه با گرانی و تقویت پول ملی و شفافیت واقعی و بدون تبعیض و فاصله کم در کسب در امد ها و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق میتوان با فقر مبارزه کرد ابته در عمل نه در شعار

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شما تمام کارها را بنام مستعضعفین و فقیران و مردم شروع می کنید و آخر سر بگام ثروتمندان و خودتان تمام می کنید.
  مفعول همیشگی

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سیاست دولت مبارزه با فقرااست......

 • NoName
  ۰ ۰

  با خالی کردن خزانه و چپاول کردن بیت المال و دست تو جیب مردم بردن میخوان با فقر مبارزه کنن ...

 • 1
  ۰ ۰

  کو پس؟ چرا ما نمی بینیم؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری