پیش بینی روند قیمتی در بازار رمزارزها؛

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

رمزارز آیوتا هرگز قیمت‌های سال ۲۰۱۷ را به دست نیاورد و از ۵۰ ارز دیجیتال با ارزش برتر از نظر ارزش بازار خارج شد. پیش بینی قیمت آیوتا برای سال ۲۰۳۰ چیست ؟ آیا این پروژه می‌تواند دوباره در آینده به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل شود؟ در این مقاله به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

اقتصاد آنلاین حسین قطبی؛ پروژه آیوتا یکی از داغ ترین موضوعات در بازار کریپتو در سال 2017 بود. در بازار صعودی در آن زمان، آیوتا بر اساس ارزش بازار به رتبه چهارم در میان ارزهای دیجیتال صعود کرد. اما در ماه‌ها و سال‌های اخیر روند ترقی این پروژه، تغییر کرده است.

آیوتا چیست؟

آیوتا یک پروتکل منبع باز است که بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده، ایجاد شده است. این شبکه امکان تبادل داده‌ها و مقادیر را به صورت رایگان فراهم می‌کند. به عنوان یک پروژه، آیوتا می‌خواهد پایه فناوری اینترنت اشیاء را توسعه دهد. این شامل ارتباطات و تراکنش‌های سریع بین ماشین‌ها، وسایل نقلیه و دستگاه‌ها است.

شبکه آیوتا در ساختار اصلی خود با بیت‌کوین متفاوت است. آیوتا بر خلاف بلاکچین از به مکانیزم "تنگل" استفاده می‌کند. مکانیزم اجماع تنگل، بر اساس نمودار غیرمتمرکز غیر چرخه‌ای (DAG) است و یک شبکه سه بعدی است که از نظر تئوری می‌تواند تمرکززدایی و مقیاس پذیری فوق العاده‌ای را ارائه دهد.

برای آشنایی بیشتر با آیوتا، از این لینک اقدام کنید.

آیوتا چقدر می‌تواند ارزش داشته باشد؟

در زمان نوشتن این مطلب، قیمت آیوتا 0.2917 دلار است. قیمت آیوتا در ماه‌های اخیر دوباره شاهد افت شدیدی بوده است. با شروع بازار نزولی، قیمت ارزهای دیجیتال از سپتامبر 2021 به شدت کاهش یافته است. MIOTA توانست قیمت 2 دلار را در سپتامبر 2021 لمس کند.  بازار نزولی تنها در نوامبر 2021 آغاز شد. در آن زمان، قیمت MIOTA در حال کاهش بود. اما از نوامبر، این کاهش قیمت با سرعت بیشتری در بازار نزولی شتاب گرفته است. در ابتدای سال، این نرخ 1.41 دلار بود. در ژانویه 2022، قیمت به زیر 1 دلار کاهش یافته بود و همچنان شاهد زیان‌های سنگین‌تری در زمان می‎بودیم تا جایی که قیمت MIOTA به زیر 0.30 دلار کاهش یافت.

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

نمودار هفتگی IOTA/USDT.

آخرین اخبار و رویدادها در مورد آیوتا

در چند ماه گذشته، پس از سال‌ها سختی، دوباره شاهد تحولات مثبتی در آیوتا بودیم. در سال 2017 تبلیغات زیادی در مورد پتانسیل این شبکه وجود داشت، اما آیوتا نتوانسته است کارهای توسعه قابل توجهی را در سال‌های اخیر انجام دهد. علاوه بر شبکه اصلی در آیوتا، شبکه‌های شیمر (Shimmer) و اسمبلی (Assembly) نیز در ماه‌های اخیر در این پروژه ایجاد شده‌اند. آیوتا اخیراً اطلاعات جالبی در مورد این شبکه‌های فردی منتشر کرده است. در آینده، شیمر به شما این امکان را می‌دهد که توکن‌های خود را در شبکه ایجاد کنید. همچنین توکن شبکه SMR به زودی در پلتفرم‌های Bitpanda و هوبی در دسترس خواهد بود.

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

در شبکه اسمبلی، شاهد سومین دور سهامداری بودیم که در اواخر جولای 2022 آغاز شد. 20 درصد از سهام توکن ASMB برنامه ریزی شده است. همچنین خبرهای خوبی برای شبکه اصلی وجود دارد. بنیاد آیوتا ابزار ورود به سیستم خود را برای شبکه اصلی راه‌اندازی کرد و "ثبت نام با آیوتا" می‌تواند به زودی آغاز شود.

آیوتا در سال 2030 چه ارزشی خواهد داشت؟

پیش‌بینی‌ها برای ارزهای دیجیتال اغلب پیچیده هستند و عمدتاً فقط ارزیابی‌های آگاهانه می‌توان انجام داد. با این حال، اکثر کارشناسان بر این باورند که با آخرین تحولات مثبت در رمزارز آیوتا، امکان کاربردی بودن این ارز دیجیتال در آینده قابل تحقق است. بنابراین کوین MIOTA می‌تواند تا سال 2025 و سپس تا سال 2030 به افزایش قیمت دست یابد. اگر به چند سال آینده نگاه کنیم، پیش‌بینی‌های مثبت بیشتری برای توسعه قیمت آیوتا تا سال 2030 مشاهده می‌شود. اما با این وجود برخی از وب سایت‌های پیش بینی در حال حاضر پیش بینی‌‌های خیلی خوشبینانه‌ای برای قیمت MIOTA ندارند، برای مثال:

  • TradingBeasts معتقد است که MIOTA تا سال 2025 به 0.63 دلار و تا سال 2030 به 1.43 دلار افزایش می‌یابد.
  • CoinPriceForecast بیان می‌کند که MIOTA تا سال 2025 به 0.81 دلار و تا سال 2030 به 1.66 دلار می‌رسد.
  • LongForecast نیز قیمت MIOTA را تا سال 2025 به 0.63 دلار پیش بینی می‌کند.

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

بنابراین می‌بینیم که اکثر پلتفرم‌های پیش بینی منتظر افزایش قیمت پروژه آیوتا در چند سال آینده هستند. باید اضافه کنیم که پیش‌بینی‌ها در این پلتفرم‌ها ممکن است قابل تحقق نباشند و در نظر می‌گیرند که مشکلات زیادی ممکن است در مورد ارزهای دیجیتال ایجاد شود. اما پتانسیل آیوتا می‌تواند بسیار بالاتر باشد و قیمت آن می‌تواند بیش از رسیدن به سال 2030 رشد داشته باشد.

آیوتا در حال حاضر چه مشارکت هایی دارد؟

در حال حاضر، پتانسیل پروژه آیوتا را به ویژه توسط شرکای این شبکه می‌بینیم. گروه بزرگی از شرکت‌ها با آیوتا وارد همکاری شده‌اند تا در آینده بتوانند از این سرویس از شبکه استفاده کنند.

  • SAP: با ارزش ترین شرکت آلمانی با آیوتا همکاری می‌کند تا موارد استفاده از ابر خود را افزایش دهد.
  • همکاری با بوش (Bosch) در سال 2017: این همکاری باعث افزایش قیمت گسترده در کوین آیوتا شد. کسب و کار بزرگ آلمانی مایل به ایجاد فناوری برای تراکنش‌های خرد با همکاری آیوتا است. اجرای رابط‌های اینترنت اشیا در حال انجام است.
  • فولکس واگن (Volkswagen): فولکس واگن احتمالاً شناخته شده ترین شریک همکاری برای آیوتا است. سازنده خودرو شاهد پتانسیل آیوتا در بازار مدرن حمل و نقل است.

پیش بینی قیمت آیوتا: آیا اکنون باید روی آیوتا سرمایه گذاری کنید؟

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

در  حال حاضر رمزارز آیوتا  از نظر ارزش بازار خارج از 50 ارز دیجیتال برتر است و در رتبه 56 قرار دارد. با این حال، باید در نظر داشته باشیم که آیوتا شبکه‌‌ای است که پتانسیل بسیار بالایی دارد. در سال 2017، این پروژه قبلاً برای مدت کوتاهی در جایگاه چهارم در بین ارزهای دیجیتال قرار داشت. قضاوت‌های نادرست در بنیاد آیوتا باعث کاهش قیمت در سال‌های اخیر شده است. اما برای آینده، خود شبکه به دلیل عناصر زیر، همچنان پتانسیل فوق العاده بالایی دارد.

  • مکانیزم تنگل آیوتا: طراحی است که می‌تواند مزایای زیادی را نسبت به بلاکچین کلاسیک ارائه دهد.
  • در تئوری، آیوتا می‌تواند مقیاس پذیری نامحدود،  بدون هزینه تراکنش و سرعت شبکه بسیار بالا را ارائه دهد.
  • ایده اینترنت اشیا بسیار امیدوار کننده است و می‌تواند ارتباطات دیجیتال را در آینده متحول کند.
  • آیوتا با تنگل منحصر به فرد است و هیچ رقیبی در حال حاضر ندارد.

اگر آیوتا بتواند چشم انداز خود را از نظر فنی به طور کامل اجرا کند، کوین تحت حاکمیتی آن، MIOTA می‌تواند در چند سال آینده مرزهای فوق العاده‌ای ایجاد کند. با تعداد کمی شبکه، پتانسیل به اندازه آیوتا بالا است.

آیوتا (MIOTA) تا سال ۲۰۳۰ چگونه پیش خواهد رفت؟

همچنین بر اساس فناوری و مشارکت‌های مذکور در بالا شاهد هستیم که پتانسیل پروژه آیوتا چقدر می‌تواند بالا باشد. متأسفانه، این شبکه در سال‌های اخیر توسعه چندانی نداشته است و باید شکست‌های زیادی را متحمل شود. اما به نظر می‌رسد که در چند ماه گذشته این موضوع تغییر کرده است. با پیشرفت‌های مثبت در شبکه‌های شیمر و اسمبلی، آیوتا در حال حاضر در مسیر درستی قدم بر می‌دارد. علاوه بر این، توسعه به روز رسانی آیوتا.2 (IOTA 2.0) که Coordicide نیز نامیده می‌شود، در حال پیشرفت است. آیوتا نیز در سال 2022 پتانسیل بسیار زیادی دارد. بنابراین به دلیل پتانسیل بسیار زیاد این فناوری، سرمایه گذاری به تنهایی می‌تواند سودمند باشد. ریسک خاصی دارد، اما سود بالقوه آن بسیار بالاست.

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده به عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش رمزارزها تلقی نمی‌شود. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

ارسال نظر