در بازار ریزشی ۲۰۲۲ چه رمزارزی بخریم؟

تقریبا اوایل ماه آوریل سال ۲۰۲۲ میلادی بود که روند نزولی بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد؛ همین موضوع باعث شده است تا تحلیلگران، معامله گران و سرمایه گذاران در موقعیت سختی برای تصمیم گیری قرار بگیرند. در واقع به جرات می توان گفت که تا به حال چنین وضعیت قیمتی در تاریخ بازار ارز های دیجیتال وجود نداشته است. اما با توجه به تعداد سالیان کمی که از خلق بیت کوین گذشته، وقوع چنین شرایطی طبیعی است.

در بازار ریزشی ۲۰۲۲ چه رمزارزی بخریم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، به هر حال همه بازار ارز های دیجیتال را به عنوان یک بازار سرمایه قوی می شناسند؛ با چنین دیدگاهی به بازار، باید طبیعتا به شکل حرفه ای در آن فعالیت کرد. در حال حاضر بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال در وضعیتی قرار دارند که کار را برای تحلیل سخت کرده اند. لذا ما تصمیم داریم تا در ادامه به بررسی وضعیت بازار و همچنین معرفی ارز های مناسب برای سرمایه گذاری بپردازیم.

خرید در کف قیمتی به چه معناست؟

استراتژی های مختلفی در بازار ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری و معامله گری وجود دارند؛ یکی از معروف ترین آن ها خرید در کف قیمتی یا همان Buy the dip است. این استراتژی به معنای خرید یک ارز دیجیتال، در کمترین قیمت ممکن است. به طور کلی از این نوع استراتژی در روند های نزولی بازار استفاده می شود. خرید در کمترین قیمت به این معنا نیست که به یکباره تمامی سرمایه خود را صرف خرید رمز ارز مورد نظر کنید؛ بلکه به معنای خرید پله ای یا خرید در هنگام اثبات قیمت است.

معمولا بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری پس از مدتی حضور در روند نزولی، شکل معکوس به خود می گیرد تا اصلاح قیمتی را انجام دهد. لذا اگر معامله گر و سرمایه گذار بتواند تحلیل خوبی را از کف قیمتی یک ارز انجام دهد، قطعا سود قابل توجهی را هم دریافت خواهد کرد. البته که این اصلاحات به یکباره رخ نمی دهند؛ بلکه همراه با نوسانات قیمتی زیادی هستند. خرید در کف قیمتی (Buy the dip) به سه شکل زیر انجام می شود.

  • خرید به شکل پله ای پس از وقوع کف قیمتی
  • خرید پس از ظهور نشانه ثبات قیمت در حداقل ترین رنج خود
  • خرید با استفاده از سفارش های تنظیم شده از قبل

در بازار ریزشی ۲۰۲۲ چه رمزارزی بخریم؟

تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال

قبل از آشنایی با بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری، بهتر است تا آگاهی را از تحلیل روند بازار به دست بیاورید. از 21 نوامبر سال 2021 ارز دیجیتال بیت کوین حدود 72 درصد با افت قیمت رو به رو شده است. اما در تاریخ 30 ژوئن، در قیمت و سطح حمایت 19637 کندل صعودی نسبتا قوی را در روند بیت کوین شاهد بودیم. کندل به وجود آمده در این سطح از حمایت، نشان دهنده حضور خریداران قوی در سطوح پایین تر است. طبق تحلیل های انجام شده چنانچه حمایت 19637 از بین برود، می توانیم شاهد قیمت های 17622 و 15000 دلار باشیم.

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم نشان دهنده این است که فروشنده ها در قیمت 1000 دلار فشار زیادی را وارد می کنند؛ چنانچه حمایت خوبی در این رنج قیمت صورت نگیرد، می توانیم شاهد قیمت 881 و در ادامه 681 دلار باشیم. دیگر ارز دیجیتال که همواره سرمایه گذاران زیادی خواهان آن هستند، خرید شیبا اینو است.

تحلیل قیمتی شیبا اینو نشان دهنده وجود تعادل بیشتری بیت خریداران و فروشنده های این توکن است. این توکن هم به شدت تحت تاثیر قیمت بیت کوین و اتریوم قرار گرفته؛ اما خریداران آن در تلاش برای حمایت قوی در قیمت 0.000010 هستند. چنانچه این حمایت از دست برود، می توانیم در ادامه شاهد قیمت های 0.000009 و حتی 0.000007 باشیم.

 

در بازار ریزشی ۲۰۲۲ چه رمزارزی بخریم؟

ارز های مناسب برای سرمایه گذاری در سال 2022

وجود شیب نزولی در روند قیمتی بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، باعث شده است تا موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری در این بازار به وجود بیاید. خیلی از ارز های دیجیتال پس از گذشت چند سال، مجدد قیمت های پایین خود را تجربه می کنند. از همین رو موقعیت خرید و سرمایه گذاری برای کسانی که طبق استراتژی خرید در کف قیمتی پیش می روند، بسیار عالی است.

به این موضوع دقت داشته باشید که شما باید همواره از دانش تحلیل خود، برای خرید و سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال استفاده کنید. در ادامه به معرفی یک سری ارز دیجیتال می پردازیم که در وضعیت فعلی بازار، به قیمت های پایینی رسیده اند و در گذشته عملکرد خوبی را داشته اند. دقت داشته باشید که شما در صرافی او ام پی فینکس می توانید اقدام به خرید و معامله گری بیت کوین و آلت‌کوین‌ها بپردازید.

بیت کوین (BTC)

فردی که قصد سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال را دارد، حتما باید اقدام به خرید بیت کوین کنند و از بیت کوین در سبد سرمایه گذاری خود استفاده کند. پس از این که بیت کوین حدود 2 سال روند رو به رشدی را تجربه کرد، حال با اصلاح قیمت خوبی رو به رو شده است. اگر بیت کوین در آینده بتواند مجدد به سقف های قیمتی خود برسد، قطعا سرمایه گذاران آن سود قابل توجهی را دریافت می کنند.

در بازار ریزشی ۲۰۲۲ چه رمزارزی بخریم؟

اتریوم (ETH)

اتریوم همواره یکی از ارز های دیجیتال پرکاربرد محسوب می شود. این ارز علاوه بر حجم بازار زیاد، بستری برای ایجاد قرارداد های هوشمند نیز محسوب می شود. اگر قصد سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها را دارید، به هیچ عنوان خرید اتریوم را فراموش نکنید.

پولکادات (DOT)

پولکادات جزو ارز های دیجیتالی محسوب می شود که اهداف بسیار شفاف و کاربردی را دنبال می کند. همچنین این ارز دیجیتال با توجه به کف های قیمتی که ایجاد کرده، فرصت عالی را برای خرید در پایین ترین قیمت به وجود آورده است. پولکادات بستری برای اتصال شبکه های بلاکچین و ساخت پروژه های خدمات آنلاین محسوب می شود.

کاردانو (ADA)

به مانند اتریوم، بر روی کاردانو هم می توان قرارداد های هوشمند ایجاد کرد؛ ولی این کار با کارمزد کمتری انجام می شود. کاربرد عالی کاردانو باعث شده تا همواره جزو بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری محسوب شود. مانند تمامی ارز های دیجیتال دیگر، شما می توانید کاردانو را در صرافی او ام پی فینکس بدون مشکل احراز هویت و آدرس IP خریداری کنید.

جمع بندی

ارز های معرفی شده جزو ارز هایی هستند که کاربرد و اهداف مشخصی دارند. با توجه به این موضوع همیشه روندی عالی را طی کرده اند. در نهایت باید با انجام تحلیل های دقیق بر روی ارز های معرفی شده، مسئولیت سرمایه گذاری را خودتان برعهده بگیرید. دقت داشته باشید که تاریخچه قیمت در بازار های مالی تکرار می شود.

ارسال نظر

آخرین خبر ها