کد خبر 243576

سقوط ارزش بیت‌کوین به زیر ۱۵هزار دلار

خبرگزاری روسی اعلام کرد:در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی ارزش بیت کوین به زیر ۱۵ هزار دلار رسید؛ اصلی ترین دلیل آن عزم جزم مقامات کره جنوبی برای مبارزه با ارزهای مجازی است.

اسپتونیک نوشت: در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین به ۱۴ هزار و ۸۲۹.۲ دلار رسید که نسبت به روز گذشته بیش از ۵۰۰ دلار کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، تصمیم مقامات کره جنوبی برای مقابله با کارگزاری های ارز مجازی با هدف مبارزه با پولشویی در این کشور از جمله اصلی ترین دلایل سقوط بیت کوین بوده است.

پس از آنکه هفته گذشته با حمله هکرها به یک کارگزاری ارز مجازی این کارگزاری ورشکست شد مقامات کره ای تصمیم گرفتند با هرگونه نقل و انتقال سازماندهی شده ارز مجازی در این کشور مقابله کنند.

پیش از این کره جنوبی یکی از اصلی ترین خاستگاه های ارز مجازی بود و به خصوص در روز ۱۸ دسامبر سال گذشته میلادی قیمت بیت کوین به بیش از ۲۰ هزار دلار رسیده بود اما از آن زمان به بعد روند قیمتی این ارز نزولی بوده است.

به گزارش وبگاه کوین مارکت کپ طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۸ میلیارد دلار ارز مجازی در جهان دادوستد شده است و کل ارزش بیت کوین های موجود در بازار هم اکنون حدود ۲۵۰ میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر