کد خبر 506541

فوری/ نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره ارز

ربیعی گفت: تک نرخی بودن ارز در شرایط فعلی جزو نامه جهانگیری به رهبر انقلاب بوده و گفته شده که موجب کمبود کالا و تورم و گرانی و تاثیر بر افزایش سایر قیمت‌ها می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آقای جهانگیری، پاسخ رهبری به نامه‌شان خطاب به رییس مجلس را درباره بودجه عنوان و برخی نمایندگان این نامه را مربوط به بحث ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌دانستند، و کدام درست است، گفت: طبق گفته آقای جهانگیری در این نامه به موضوعات مختلف اشاره شده است.برای مثال با اشاره به تغییراتی که کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ایجاد کرده، تاکید شده است این تغییرات به معیشت مردم لطمه نزند. یک بحث کلی در مجموع تغییرات صورت گرفته بود.

وی ادامه داد: در این نامه بحث کلی درباره تغییرات اعمال شده مطرح شده بود، آقای جهانگیری درباره نرخ ارز هم اعلام کرده بود که موافق و معتقد به تک نرخی بودن ارز در این شرایط نیستند تا با یک برنامه‌ریزی به سمت چنین تصمیمی برویم.

ربیعی افزود:  تک نرخی بودن ارز در  شرایط فعلی هم جزو نامه بوده و گفته شده بود که موجب کمبود کالا و تورم و گرانی و تاثیر بر افزایش سایر قیمت‌ها می شود. خوشبختانه پاسخی هم که داده شده این بود که توجه جدی به این مساله شود و این پاسخ زمینه همکاری های خوبی را هم فراهم کرده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ارز ترجیحی به تمامی افرادی که قصد واردات کالاهای اساسی را طبق ضوابط کشور داشته‌ باشند، تخصیص داده می‌شود، تاکید کرد: بنابراین، اطلاق ترکیب عده‌ای خاص به این فرآیند، بی مفهوم است. دولت در چهار و نیم سال قبل از آغاز جنگ اقتصادی، سیاست تعادل و ثبات نسبی در بازار ارز و حرکت به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز را با هدف ریشه‌کنی فساد و رانت ارزی، دنبال کرد و به شهادت آمار، در ثبات نسبی نرخ ارز،‌ موفق بود که امکان برنامه ریزی فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری و تولید را فراهم می‌کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • م
  ۱۰ ۰

  جان خودت ولمون کن حال نداریم، امروز رفتم بازار کلی دلم شکست همیشه ایام جای سوزن انداختن نبود اما الان هیچکس نبود ، دلم سوخت مردم پولی ندارن چیزی بخرن تو عید و و باز دلم سوخت برا فروشنده هایی که چشم انتظار بودن، نه فکر کنید برا کرونا بوده نه ،چون همین یکی دوهفته پیشم رفتم بازار آدما بودن نمیدونم شاید اومدن بچرخن اما در هر حال الان آدم جرات نداره بره بیرون مبادا بچش دلش چیزی بخاد و......

 • ناشناس
  ۷ ۰

  دوروغ کفتن مال این دولت است

 • دولت دلاری
  ۴ ۰

  ثبات نسبی نرخ ارز یعنی چی ؟ از ۴۲۰۰ تا ۳۶۰۰۰ یعنی ثبات نسبی ؟؟؟ شما دولتی های بجای ریشه کنی فساد ریشه ی اقتصاد ایران رو کندید ، بس کنید لطفا . دست از سر مردم بردارید .

 • ترور کلمات
  ۲ ۱

  ثبات نسبی ارزی ؟؟؟؟؟؟ به آموزه هامون شک کنیم یا اینکه معنی واژه ها عوض شده و خبر نداریم .
  هنوز نمیدونیم بزرگ این مردم کیه . خدایا ما که کسی رو نداریم تو رو به بزرگیت قسم بیشتر از این نگذار به ملت ایران توهین بشه .

 • ناشناس
  ۴ ۰

  این رو افراد بی سوادم میدونن چطور نماینده مجلس بجای اینکه بیان دنبال افرادی که از ارز۴۲۰۰ سود غیر مجاز میبرن بگرده و جلوشون رو بگیره نمیره نمیدونم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی خوب است که این ارز دولتی به مردم داده شود نه دلالان

 • مهدی
  ۱ ۰

  این نامه را به ریس جمهور مینوشتی بهتر بود. ریس دولت شمایید . شما باید کاری بکنید که مردم رففاه داشته باشند. نه اینکه جوری رفتار کنید که گویی رهبر نمیگذارد ....

 • حمید
  ۰ ۰

  با سلام
  شما آقای جهانگیری با سوءمدیریت و ناتوانی و داشتن حقوقهای نجومی و زندگی در کاخ و رانتهایی که ایجاد نموده اید مسبب این همه گرفتاری و مشکلات کشور هستید . چرا فرافکنی می کنید؟
  شما فقط به فکر منافع شخصی و حزبی خودتان هستید ولاغیر.