کد خبر 491736

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت طلا (هفته اول زمستان)

توصیه‌های یک فعال بازار به خریداران طلا و سکه را در این خبر بخوانید؛

به گزارش اقتصاد آنلاین، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ثبات نسبی بهای اونس جهانی و نرخ ارز و نیز نبود تقاضا، افزایش قیمت‌ طلا و سکه را غیر محتمل دانست و به مردم توصیه کرد با توجه به ثبات بازار طلا خرید و فروش‌های خود را ‌آغاز کنند.

نادر بذرافشان با اشاره به افت چشمگیر تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه افزود: همه همکاران ما در اینکه تقاضا افزایش پیدا نکرده متفق‌النظر هستند و با وجود اینکه قیمت‌ها ثبات پیدا کرده همچنان خرید و فروشی انجام نمی‌شود؛ ضمن اینکه اگر تقاضا بیشتر شود قیمت‌ها افزایش خواهد یافت درحالیکه شاهد چنین اتفاقی در بازار طلا نیستیم.

او تصریح کرد: مردم فعلا نظاره‌گر هستند که ببینند قیمت‌ها افزایش خواهد یافت یا کاهش اما، بازار حدود دو هفته‌ای است که تکان نخورده و بهای اونس جهانی و نرخ ارز هم تغییرات چشمگیری نداشته‌، لذا توصیه ما این است که با توجه به ثبات قیمت‌ها مردم می‌توانند داد‌و‌ستد‌های خود را آغاز کنند.

بذرافشان با اشاره به وضعیت امروز بازار طلای امروز هم بیان کرد: امروز با وجود اینکه اونس جهانی با رشد ۲۰دلاری همراه بوده، به دلیل ثبات نرخ ارز، قیمت‌ها در بازار طلا افزایش نیافته؛ همچنین حباب سکه امروز کاهش یافته و از یک میلیون تومان هفته گذشته به ۷۰۰هزار تومان سقوط کرده است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این سوال که روند قیمت‌‌ها در روز‌های آینده چطور خواهد بود، گفت: اگر در بازار جهانی و ارز نوسانی نداشته باشیم باتوجه به نبود تقاضا احتمال افزایش قیمت‌ طلا و سکه بسیار پایین است لذا در این شرایط ثبات، مردم می‌توانند مبادلات خود را به راحتی انجام دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    بنظرم همچنان مردم دست نگه دارن خیلی بهتره