کد خبر 483422
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

فوری/ اعلام وضعیت جدید فعالیت صرافی‌ها

فعالیت صرافی‌ها در روز‌های تعطیلی فراگیر ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، عضو شورای عالی کانون صرافان ایرانیان از باز بودن صرافی‌ها در تعطیلات دو هفته‌ای پیش رو ناشی از محدودیت‌های کرونایی اعمال شده در سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تصمیم خوب بانک‌مرکزی در گشایش صرافی‌های سراسر کشور در دو‌ هفته محدودیت کرونا، نگرانی از بابت اینکه در غیاب صرافی‌های رسمی بازار با عدم ارائه خدمات رسمی ارز و نوسان نرخ مواجه گردد، رفع شده است.

سلطانی‌زاده با بیان اینکه بازار ارز در آرامش نسبی است و‌ قیمت‌ها نوسان شدیدی ندارد، گفت: در راستای ادامه فعالیت صرافی‌ها در تعطیلات پیش‌رو، مردم می‌توانند بدون دغدغه نیازهای ارزی خود را از شبکه رسمی صرافی‌های سراسر کشور تامین کنند؛ همچنین صادرکنندکان و‌ واردکنندگان نیز از طریق صرافی‌های فعال در سامانه نیما قادر به رفع نیاز‌های ارزی‌ خود هستند.

گفتنی است؛ بر اساس نرخ‌های اعلام شده توسط کانون صرافان ایرانیان، در ساعت (۱۳:۰۰) امروز قیمت دلار در بازار آزاد به ۲۶۴۵۰ و یورو به ۳۰۹۰۰تومان رسید.

در صرافی‌های رسمی قیمت فروش دلار ۲۵۵۷۰ و خرید آن ۲۴۸۹۴تومان اعلام شد و یورو نیز با قیمت ۳۰۲۶۴فروخته می‌شود و نرخ خرید آن از فروشنده ۲۹۴۵۰تومان است.

بر این اساس، نرخ فروش دلار در سامانه نیما هم ۲۵۸۰۰ و خرید آن ۲۵۹۴۰تومان اعلام شد، نرخ خرید و فروش یورو در این سامانه نیز به ترتیب ۳۲۲۱۸ و ۳۱۲۹۹تومان است.

ارسال نظر