کد خبر 477929

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

۵ نماد پُرمعامله بورس تهران (۹۹/۸/۱۰)

در جریان معاملات بورس امروز در مجموع حدود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد شپنا، خگستر، فولاد، خساپا و وبصادر به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

به گزارش اقتصادآنلاین، در اولین روز هفته معادل ۳۷۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۲۷۰ میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بورس تهران

سهام سایپا (خساپا) پس از بازگشایی هشت درصد رشد قیمت را تجربه کرد. از طرف دیگر سهام پارس الکتریک (لپارس) با افت ۴۷درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد. همچنین گفتنی است کلیه معاملات سهام شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی (کسعدی) در قیمت ۷هزار تومان بازگشایی شد اما در پایان روز معاملات آن مورد تائید قرار نگرفت.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «محصولات شیمیایی» تعلق داشت به طوری که ۸۸۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه«خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۸۷۰ میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز هشت درصد از کل پتروشیمی ارومیه (شاروم) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۸درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۸سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۸نماد نخست اختصاص داشت.

بورس تهران

بیشتر بخوانید
ارسال نظر